Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha a tej felszínén úszik...

Ha a tej felszínén úszik sűrűbb, összefüggő, vékony réteg, anyám azt mondta tejzsír, az iható?

Figyelt kérdés

Mért áll úgy külön? Amúgy még volt víz a poharamba, amire a tejet rátöltöttem. Tényleg tejzsír, és tényleg iható? Ittam már belőle, ízre jó volt.


Előre is köszönöm.



2018. szept. 5. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Házi tej? Mert nem pasztörizált
2018. szept. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Gratulálok, hogy felfedezted a tejszínt. Igen, iható. Páromék szülei csak emiatt szokták óvatosan lötyögtetni a tejes kannát, hogy a kávéba még csak véletlenül se menjen bele egy csepp se az alsóbb rétegben lévő igazi tejből, csak a teteje.
2018. szept. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Bolti tej; nem megfőzött.


Most akkor melyikre mondod, hogy az igazi tej? Mert ez a tetején úszik:) És akkor ügyelnek, hogy ne menjen bele a tejszín, ami az alján van? Vagy tetején, vagy most mi van?:)


Köszönöm az eddigieket, mentek a zöldek. :)


Amúgy asszem, akkor meg fogom inni, nem öntöm ki:)

2018. szept. 5. 16:50
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tej egy víz - zsír emulzió. Amit ott látsz az lényegében eddig fel volt "oldva" (ez így hibás kifejezés, de nem bonyolítanám) a tejben, más néven tejszín. Idővel az emulzió alkotóelemei különválnak és kiválik belőle a zsír.


Megjegyzem ez a tej legértékesebb része, ezért is árulnak csökkentett zsírtartalmú tejet (3.5% 2.8% 1.5%).

2018. szept. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Áhá, szóval kiveszik belőle a tejzsírt, mert azt ők szeretnék maguk hasznosítani, és azért árulnak csökkentett zsírtartalmút?:) Ezt nem is gondoltam volna:) Arra gondoltam volna, hogy diétások előnyben részesítenék, mert látják, hogy "Fúú, az csökkentett zsírtartalmú hmmm, nyami!" :D Amúgy köszi a választ, ment a zöld erre is!:)
2018. szept. 5. 22:04
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden diétázó kerüli a tejszínt, de ja, sokuk igen. De van, aki nem is bírja a kicsit is zsíros dolgokat. A fő viszont az, hogy megveszik a soványka tejet is, úgyhogy nagyobb üzlet a tejszín nagy részét leszedni s azt már drágábban eladni.


Még a zsírosabb növényi tejeken is tipikusan a zsír az (nem totálisan csak zsír, de zsírosabb rész), ami kiválik felül, mivel könnyebb a víznél és fent úszik. Normál tejnél is, levesnél is ez megy.

2018. szept. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld erre is!:)
2018. szept. 6. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!