Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Havonta 70-80 ezer forint egy...

Havonta 70-80 ezer forint egy főre nem sok egy kicsit kajára?

Figyelt kérdés
Férjem havonta csak egyedül megeszik ennyit MINIMUM. Szerinte ennél kevesebből ő nem tud elleni és pont, az evés alap, meg nehogymár a kaján is spóroljon és stb. Áldozatnak állítja be magát, hogy csak ennyibe van az evése. Nincs speciális étkezési igénye, ami drágítaná (mit tudom én egy glutén mentes vagy ilyesmi tudom hogy nagyot dobna rajta, de nem kell ilyennel kalkulálni. Normális, egészséges ember.) Ha le akarok faragni a boltban otthagyott pénzünkből, akkor teljesen kivan, hogy meg akarom őt fosztani a normális étkezésből.
2018. szept. 8. 19:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
27%
Menj le a boltba, és rögtön kiderül mennyit ér ez a pénz.
2018. szept. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
70%
Erre így nem lehet válaszolni. Mennyit kerestek? Mennyit akartok ebből félretenni? Ha mindketten félmilliót akkor nem sok. Ha összesen 230 ezret akkor sok. Meg milyen kajára megy el ez a sok pénz? Ha zöldség, hal, gyümölcs, hús, satöbbi és a férjed egészséges akkor nem sok. Ha kóla, chips, édesség, satöbbi és a férjed elhízott akkor sok. Neked kell tudni hogy az összeg és a megvásárolt kaja sok-e vagy nem.
2018. szept. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
94%

Attól függ.

Én havonta 3 alkalommal eszek étterembe steaket.

Ez a három alkalom 30e Ft.

Emellett egészségesen táplálkozom egyáltalán nem extra dolgokkkal(tengeri különlegességek) és ígyis 40e Ft körül van.

+ ha véletlen elmegyünk valahova hétközben, stb.

Szóval nálam is elmegy az a 70-80 simán.


Csak én tudom, hogy a steak miatt. De azt nem engedem el. :D Hozzájárul a lelki boldogságomhoz! :D

2018. szept. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
62%
Mit eszik, hogy ennyibe kerül ?
2018. szept. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ,ez kb 2500 ft/ nap, ha mindennap rendel egy menűt, az kb 1000 ft. Ha jó minűségű péksütit reggelizik az is kb 5-600 ft. Ha napközben iszik 1-2 kávét valahol+ vacsira is normálisan eszik pl. téliszalámit, netán valami főt kaját , napközben kis gyümölcs, így nem sok. De egyébként rengeteg, minőségi kaját havi 40-50ből simán ki lehet hozni / fő.
2018. szept. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
77%

A kaján én se spórolok főleg, hogy fizikai munkát végzek.

És azt eszek amit szeretek és annyit, amennyi jól esik.

2018. szept. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
89%

Nekem sok, de mi nagyon megnézzük, hogy mire mennyit költünk, mert voltak és vannak terveink, azok meg pénzbe kerülnek.Család vagyunk, 2 felnőtt és 2 gyerek (11 és 13 évesek)

Hogy spórolni tudjunk a kaján én a 30-31 napból 20-22x főzök, így általában négyünkre megy el havi 80ezer.

Ebben a gyerekek befizetése is benne van, de annak szinte semmi értelme, mert nem nagyon esznek az iskolában. Arra jó, hogy legyen erejük hazatántorogni és itthon rendesen enni.

A reggelikre, gyümölcsökre 15-20ezer megy el, általában soha nem költöm el a százezret, négyünk étkezésére, pedig komoly háztartást vezetek, normális ételeket főzök, nem zacskós levest eszünk.

De ehhez főzni kell!... a gyerekek és a férjem miatt néha sütni is, valami egyszerűt.

16-20 kakaós csigát (reggeli) meg lehet sütni 2-3 bolti árából és a gyerekeknek megvan a reggeli, vagy a tízórai egy hétre.

Én egy nagy gáztepsi pizzát kihozok mindennel együtt maximum ezer Ft-ból, (gazdagon rakva!) ha négyünknek hozatnánk benne lenne minimum 5ezerben, jatt nélkül.

2018. szept. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
78%

Én világéletemben megoldottam havi 30-ból (kivéve nyaralás, éttermezés), dupla kalóriát is kihoznék ennyiből, ha kell - de semmi különös nincs havi 80-ban sem, jóval többet el lehet költeni ételre úgy, hogy ne legyen pazarlás s megérje, ha telik rá s az ember szeret beülni helyekre vagy speckó dolgokat enni. Mert én pl. a saját főztömet s az egyszerű étkeket is nagyon szeretem, én sosem költenék ennyit. De megértem azt, aki igen.


A magát áldozatnak beállítás már más, nyilván feleennyiből is tudna jókat és egészségesen enni, hacsak nem valami hiperextrém esetről van szó (kiemelkedő kalóriaigény és izomtömeg)...


Amúgy a glutén-, cukor- és laktózmentes, paleo, ketogén...etc. étrend sem kerül feltétlenül többe, nekem mindegyik egyszerre is simán meglenne 30-ból (egyszerre nem csináltam ezeket, de külön-külön igen, egyszerűen elhagytam dolgokat, nem pótoltam drága cuccokkal, csak néha és akkor sem arra alapoztam, így semmit nem számít, hogy 2000 ft/kg felett van a "cukrom", pedig rengeteg édességet eszem).

Akár sima, akár speckó az étrend, a határ a csillagos ég, de azért normál áron is megoldható elég jól az étkezés.


Ja, én se spórolok a kaján. Akkor 15 ezret költenék s a tápanyagbevitelem így is meglenne s legalább fogynék az elején. Utána nem. 20-ból egy aktívabb ember is kijön az én kissé speciális étrendemen, de az azért már aszkéta, megértem, hogy azt csak kényszer esetén csinálja az ember.

2018. szept. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
32%

Igen, utolsó: 10-50 ezret meg lehet spórolni a szorosan vett pénzen, ha nem számolod a tervezés, bevásárlás, elkészítés, elpakolás, mosogatás energiáit és befektetett munkadíját.


Csak nem éri meg.

2018. szept. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
60%

Havonta 80 rugó csak kajára? Az téma!!!


Hááát, ha nem orosz kaviáros Cordon Bleu-t kajál minden este a Senátorban, akkor valóban kicsit sok. Nekem 80 rugó 3 hónapra elég, ha nagyon habzsidőzsizek.

2018. szept. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!