Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A zöld ( éretlen ) paprika...

B.zoltán73 kérdése:

A zöld ( éretlen ) paprika mérgező? Bármilyen mértékben is?

Figyelt kérdés
2018. szept. 28. 06:37
 1/7 anonim válasza:
74%
Van olyan paprika ami alapból zöld, éretten is. Az kicsit csípős
2018. szept. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A zöld paprika semennyire sem mérgezö!
2018. szept. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a kérdező arra gondolt, ami sárga lesz, vagy piros mikor beérik, de még zöld. Amúgy nem, nem mérgező.
2018. szept. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
Nem mérgező csak nem jó ízű
2018. szept. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy jó példa a kaliforniai paprika, az kapható zöld, sárga, és piros színben is, de ezek nem szín variációi a kaliforniai paprikának, hanem csak különböző érettségi szinten lévő termések, mégis mindegyik ehető(és eszik is).
2018. szept. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Nem mérgező, azt hiszem ez általánosságban kijelenthető. Max vegyszermaradványokat tartalmazhat mint bármelyik más zöldség ill gyümölcs. A kapszaicin tartalma egyes embereknél káros lehet de ez nem csak a zöld paprikára igaz, mint ahogy a vegyszermaradványok jelenléte sem. Nem tudom mi a célod a kérdéssel de nincs olyan élelmiszer a világon amelyik teljes mértékben veszélytelen mindenkire nézve, pláne a túlzásba vitt bevitel esetében, nem vagyunk egyforma egészségi állapotban és kondícióban sem.
2018. szept. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Biztos vagy benne, hogy éretlen?

Nyáron én vártam, hogy sárguljon már egyik tő paprikám termése, mire az fogta magát, megrohadt. Gondolom alapből zöldre érik.


Sajnos a palántára nem volt ráírva, mi lesz belőle... :)


Sosem tudom melyik mikor érett.

Egy másik paprikámon hatalmas sárga termés lett, már majdnem leszedtem, de el kellett utazzak pár napra. Közben narancssárga lett, majd piros és egyre pirosabb. Pirosan végre leszedtem, nem vártam meg, míg lila lesz. :)

Szóval nekem ez a bajom, hogy nem tudom melyik mikor érett....

2018. szept. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!