Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért is olyan egészségesek a...

Miért is olyan egészségesek a zöldségek?

Figyelt kérdés

A gyümölcsök vagy gabonák, de akár még a tejtermékek is több vitamint és ásványi anyagot tartalmaznak, mint a zöldségek. Attól, hogy nem telítenek, nem fogok belőlük megenni ugyanannyi kalóriát, mint egy tál rizsből.

Egyedül a spenótnak látom értelmét, abban tényleg sok ásványi anyag van, nem csak egy óriási K vagy A vitamin bomba minden egyéb nélkül, mint a többi levél, vagy semmi, mint a többi zöldség.


2018. okt. 16. 23:07
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Köszi az infót.
2018. okt. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Beírtam random az almát és a paradicsomot, az utóbbi nagyságrendekkel tápanyagdúsabb adott kalóriában... Most nem nézem át az összeset, de kutakodtam már és a zöldségek elég jók állnak tápanyagokkal, persze igen változóak. Ahogy a gyümölcsök is, a banánról pl. tudom, hogy hasznos lenne nekem, ha nem lenne olyan cukros.


Nem tudom, kinek mit jelent az, hogy egészséges... A zöldségek nekem kellenek, frissek, üdék, jólesnek. Van, akit segítenek a fogyásban. Nekem sok tápanyagot is adnak, ha elég sokat eszem belőlük, bár a többi ételemre ez fokozottabban igaz.

2018. okt. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6%
Mert nem esznek húst.
2018. okt. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2018. okt. 17. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Azért egészségesek, mert te valamit benéztél, vagy rossz oldalt nézel a zöldségek tápanyag-, vitamin-, és ásványi anyag tartalmára vonatkozóan. És leszűrted a konklúziót, hogy nem is egészségesek. XD
2018. okt. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Köszönjük, leülhetsz, egyes.


Azért egészségesek,a beltartalmi értékük mellett, mert a rossttartalmuk megakadályozza az vastagbélpolip, majd abból a bélrák kialakulását.


A vérnyomást is szablyozzák rosttartalmuk révén.


A vércukorszintre is jó hatással vannak, a rosttartalmuk szabályozza a hasnyálmrigy működését.


És ott van még a klorofiltartalom, a vitaminok, temrészetes sók és cukrok, valamint az ásványi anyagok is.

2018. okt. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Pont elég rostot lehet bevinni gyümölcsökkel, gabonákkal, hüvelyesekkel. Ad valami pluszt a zöldség?

Az, hogy leírod, ott van benne a vitamin és ásványi anyag és só...Mit kezdjek ezzel? (Kicsit vicces amúgy, hogy leülhetek, egyes nyitás után ilyen semmitmondó válasszal próbálod kiszúrni a szemem) Nem mondtam, hogy egyáltalán nincs bennük mikrotápanyag, csak nem győztek meg a számok.

Sajnos nem kaptam választ :(


Azt hiszem Dr. Greger könyvében olvastam, hogy mi is tudunk fotoszintetizálni, ha zöld leveleket eszünk és kimegyünk a napra. Hát, érdekes

2018. okt. 17. 11:39
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7

A választ megkaptad, csak túl buta vagyok, hogy belásd: ennek megértéséhez szükséges lenne érteni is dolgokhoz.


Ugyanis a biológiai, táplálkozási tények még azok maradnak attól, hogy te azt mondod, hogy de nem is úgy van, mert szerintem blabla.

2018. okt. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Hatos válaszoló vagyok, kérdező.


Tudod, az van, hogy aki nem tud semmit, annak súgni sem lehet.

2018. okt. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
:D ok
2018. okt. 18. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!