Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hogy lehet az, hogy egy...

Hogy lehet az, hogy egy nevenincs, jóval olcsóbb termék sokkal jobban bejön, mint az Erős Pista?

Figyelt kérdés
Más termékeknél sokszor tapasztaltam ezt,viszont ennél nem gondoltam volna.
2018. nov. 11. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert az felel meg a TE ízlésednek.

Ettöl még nem biztos, hogy a többség egyet ért veled.

2018. nov. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is észrevettem már. Pl. a spáros kukorica milliószor finomabb mint a többi nagy külföldi reklámozott cég kukorica konzerve. Ezek a nagy híres kétszer-háromszor drágább konzervekben a kukorica sokszor kemény és íztelen, míg a fentebb említett olcsóbb sokkal édesebb és az "állaga" is tökéletes.


Vagy a koli melletti kisboltba 200forintér sokkal finomabb hagymástejfölös chipset veszek mintha a 380forintos márkás chipset venném, amibe kevesebb is van.

2018. nov. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

A "márka" (azaz az aminek a reklámozására tízmilliókat költenek havonta) nem jelenti azt, hogy jobb minőségű, annyit jelent, hogy drágább mint a sajátmárkás termékek, mert azokat nem reklámozzák, kevesebb a költsége. A reklám, marketing árát beépítik a márkás termékek árába, ezért drágábbak, de nem feltétlenül jobbak is.

Egyébként valóban részben ízlés kérdése, de gyakran tesztel különböző élelmiszereket (pl. majonéz, tejföl, stb.) és háztartási tisztítószereket (pl. mosó- és mosogatószerek) az illetékes hivatal is és gyakran győznek a teszteken a sajátmárkásak, jobb minőségűek, mint sok márkás termék.

2018. nov. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Egyszer a Tesco-ban akartam venni őrőltborsot. A Knorr kétszer annyiba került, mint a Tesco saját márkás borsa. Azt vettem meg. Itthon megnéztem a zacskón, hogy ki csomagolja. A Knorr volt rajta.
2018. nov. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk Erős Pista jellegű paprikakrémből pont nem találtam még közel sem olyan jót.
2018. nov. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ízlés kérdése.
2018. nov. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!