Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Melyik a kedvenc ételed?...

Melyik a kedvenc ételed? Süteményed? Italod? Szoktatok levest enni?

Figyelt kérdés
2018. nov. 13. 10:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Lasagne

Macaron

Talán az eper turmix vagy a tejes kávé.

Nem nagyon.

2018. nov. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Sóskamártás, ahogy én készítem.

Fahéjas csiga, kizárólag kelt tésztából.

Szénsavmentes ásványvíz.

Imádom a leveseket, minden nap eszem.

2018. nov. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg van, pl. a tojáspörkölt. De amit régen addig ettem, amíg rosszul nem lettem, illetve amíg volt, az a paradicsomos káposzta és a paprikás krumpli.

Gyerekkori kedvenc ételeim: paprikás krumpli (szigorúan vega stílusban, a hús csak elrontja nekem) és töltött káppszta töltelék nélkül, sok szafttal és tejföllel. A krumpli azóta kikopott az életemből (sütve azért kedvenc, spirálvágóval szoktam formálni), a másikat sem szoktam csinálni, de azért az jó lenne, csak ma már nem szoktam laktózt enni, a tejföl pedig pótolhatatlan.


Italom? Tojásos kávé csokival és ha nem érdekel semmi, akkor tejszínhabbal is.


Heti 2-3 alkalommal eszem levest, szeretem, csak annyira melós és azonnal elfogy, ha nem sok liter s nem is laktat. Tisztelet a kivételnek, de mi többnyire könnyed zöldséglevest fogyasztunk. A hagymalevesem buggyantott tojással már tartalmasabb, a lencselevesről nem is beszélve.


Igazából csupa kedvenc ételt eszem nap mint nap. Meglepődtem, mikor megtudtam, hogy a páromnak közel sem 9-10 minden étele tizes skálán. Így jó hedonistának lenni, egy tojás is kész gyönyör, ha nem is mindig tizes (a tojáspörkölt a tizes).


A kedvenc édességem megosztott helyen a puffasztott amarántos, aszalt gyümölcsös, diós csoki (nem mintha ez a trió összejött volna, de amaránt-mazsola és amaránt-dió volt már) és a felvert, édesített, ízesített tojássárgája.

A kedvenc sütim sajátból és diétásból a krémes piskótatorta, általánosan és semmire nem tekintettel léve a zserbó és a marlenka.

Erősen szénhidrátszegényen jó ennem (ebben remekül beleillik a piskótám), de az ízlésem ezt nem követi teljesen.

2018. nov. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
92%

A Tőtőtt káposzta!


Nem amúgy, nem az.


Szoktam levest enni és abból nagyon sok félét szeretek, de inkább az olyanokat amik tartalmasak. Bableves, Sárgaborsóleves, Tárkonyos raguleves. De nagyon szeretem a Francia hagymalevest és a paradicsom levest is. Továbbá még a halászlét, a húslevest (Saját spéci verzió amitől nem ettem még finomabbat és a sütőtök krém levest is.) Én alapvetően a legtöbb levest szeretem, bár vannak amiket nem.


A kedvenc italom a kakaó és a rostos gyümölcslevek.


Süteményeket annyira én nem szeretem. Sokkal inkább a sós dolgokat, mint például tepertős pogácsa de, ha mindenképpen édes dolgot kell mondani akkor mondanám a somlói galuskát.


A kedvenc ételem nekem a hamburger. Bár ez alatt nem a hagyományos gyorsétteremi verzióra kell gondolni.. :)


Van körülbelül 23 féle hamburger amit már elkészítettem és van még rengeteg olyan receptem amit ki szeretnék próbálni. Az egyik ilyen például az Elvis burger amiben (Banán és mogyoróvaj is van) de többek között csináltam már olyan hamburgert amiben áfonyalekvár és chamaber sajt volt és olyat is amiben spéci szósz aminek az alapja narancslekvár és bbq szósz volt.Tehát a hamburgert számtalan módon el lehet készíteni és olyan ízeket lehet bele elrejteni amire nem is gondolnának az emberek. :)

2018. nov. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Főétel : kínai mézes csirke sült tésztával. Már mindenki teljesen kivan tőle de én függő vagyok.

Leves : paradicsomleves (édesen amit anyukám készít) minden mennyiségben.

Süti : annyira nem vagyok ésesszájú szóval Jagyuttos túrós pogácsa.

Innivaló : maradok a víznél.

2018. nov. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Sült lazac a kedvenc ételem.

Sütemény? Mindegyiket imádom, de a legkedvencebb a marcipán-torta.

Ital a dr pepper.

Havi 4 alkalommal eszünk kb levest, általában húslevest vagy gulyáslevest.

2018. nov. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon sok levest eszek. A zöldséglevesek a kedvenceim, azok közül is a zöldbableves, karfiolleves, és a zeller/brokkoli krémleves. A főzelékeket is nagyon szeretem, a kedvenc a sárgaborsó és lencse főzelék. Még szeretem az olyan magyaros ételeket, amikben sok zöldség van, pl lecsó, székelykáposzta, rakottkel. Inni csak vizet szoktam. Süteményből bármi jöhet, de a kedvenc a zserbó és a bejgli (gesztenyés, diós, mákos).
2018. nov. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Lasagne


Kinder bueno torta


Szénsavmentes ásványvíz


Nagyon ritkán, akkor is kizárólag krémleveseket. Sajna egyáltalán nem vagyok nagy rajongójuk.

2018. nov. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Töltött káposzta, kenyérlángos

Hólabda, diós kosárka

Víz

Gyakran eszem levest

2018. nov. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Pizza.

Szinte minden ami nem túl krémes és mazsolamentes.

Ásványvíz, kóla, tej

Évekig nem ettem levest, majd felfedeztem a krémleveseket. Pár hetente eszek, a sajtkrémleves a kedvencem.

2018. nov. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!