Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Megirnád a kedvenc süteményed...

Megirnád a kedvenc süteményed receptjét?

Figyelt kérdés
jó lenne,ha egyszerű lenne(pici babám van)-de mégis különleges.ha lehet nem pgácsa,vagy kakaós üti,hanem valami finomságra gondoltam
2014. júl. 7. 11:00
 1/9 anonim válasza:
Érett/túlérett banánt összetörsz villával, majd adj hozzá annyi zabpelyhet, amennyivel összeáll, kis golyókat formázol belőluük, és pár perc alatt közepesen meleg sütőben megsütöd. Ha nem elég édes egy kevés mézzel megédesítheted. Egyszer csináltam, furcsa íze volt, de elfogyott mind :D
2014. júl. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gyömölcstorta ? Ha érdekel leírom szívesen, nagyon egyszerű.
2014. júl. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Keleti Csemege


Hozzávalók

4tojás sárgája

28dkg cukor

14dkg vaj

14dkg dió

A tojás sárga ját 14dkg cukor 14dkg vajat elmorzsoljuk

Majd belet eszük az apróra vágott diót

14dkg cukrot világos barnára pirítunk, összekeverjük a diós krémmel és pár percig együtt főzzük / amíg a pirit ott cukor elkeverik a diós krémmel.

Ha kihűlt, de még nem dermedt.2 keskeny ostya lap közé tesszük.

Majd valamilyen súllyal lenyomjuk, hogy egybe maradjon.

Egy éjszakára hűtőbe tesszük

Másnap vékonyra szeletel

Még finomabb ha diót előtte kicsit száraz serpenyőben megpiritjuk.

2014. júl. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem a legegyszerűbb, de toronymagasan kedvenc: [link]


Gyors, egyszerű, finom: [link]

2014. júl. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
[link] Ez az aktualis kedvencem, mert vegre friss gyumolcsbol tudom osszedobni.:)
2014. júl. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kinder Bueno szelet


Hozzávalók: 6 db tojásfehérje, 6 evőkanál kristálycukor, 1 evőkanál étolaj, 2 evőkanál liszt, 2 evőkanál zsemlemorzsa, 1/ 2 csomag sütőpor, 15 dkg vágott dió, kb. 1/2 üveg mogyorókrém, háztartási keksz


Krém: 1/ 2 liter tej, 6 db tojássárgája, 25 dkg cukor, 1 csomag vaníliás puding, 3 evőkanál liszt, 10 dkg csokoládé, 25 dkg margarin


A tészta elkészítése:


A 6 db tojásfehérjét a cukorral felverjük. Hozzáadjuk az étolajat, a sütőporos lisztet és zsemlemorzsát. Tepsiben vagy tepsi hátulján ( kb. 32 * 24 cm ) sütőpapírra tesszük a masszát, megszórjuk a vágott dióval, majd 180 fokon kb. 15 perc alatt megsütjük. A meleg tésztát megkenjük mogyorókrémmel.


A krém elkészítése : a tojássárgáját, a pudingport, a lisztet a fél literből egy kevés tejjel simára keverjük. A többi tejet a cukorral felforraljuk, a tojássárgás masszához öntjük és folyamatos keverés mellett besűrítjük. A kapott krémet elfelezzük.


A krém egyik felébe belekeverjük a megolvasztott csokoládét. Kihűtjük. A margarint két részre osztjuk és gépi habverővel belekeverjük a sárga és a csokis krémbe.


Összeállítás : A mogyorókrémmel megkent tésztára rákenjük a sárga krémet, ezt beborítjuk tejbe mártogatott háztartási keksszel, erre jön a csokis krém, a tetejére a 3 - 4 dl tejszínből vert kemény habot tesszük.

2014. júl. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Muffin:

- 2 bögre liszt, 1 b cukor, 250 ml tej, 100 ml olaj, 1 tojás, 1 sütőpor (meg egy kis fahéj, vaníliás cukor...)

1. cukor és tojás habosra

2. mehet bele minden más is, összekeverjük

3. gyümölcsöt rakunk bele

4. formákba szedés után csokidarabkákkal szórjuk


200 fokon alul-felül módban tűpróbáig sütjük

2014. júl. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Zserbó, nem egy hosszadalmas elkészíteni sem. Citromtorta (ez is elég egyszerű, piskóta, rá vanília pudingos krém rámával citrom belefacsar), meggyes pite, rétes, palacsinta (minden héten sütünk a kislányommal), kb ezek jutottak eszembe, de nekem elég sok kedvencem van, imádom a sütiket.
2014. júl. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen- nekem is sok kedvencem van,csak gondoltam,hátha valami újdonságot találok
2014. júl. 9. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!