Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Barna csiperke nagyon erős illat?

Barna csiperke nagyon erős illat?

Figyelt kérdés
A barna csiperkének milyen illata van nyers állapotban? Vettem egy csomaggal, de ahogy felbontottam egyből megcsapott egy nagyon erős, dohos, penészes pinceszag. Nem tudom, hogy ez normálisnak számít-e. Olvastam hogy nagyon erőteljes az íze. Lehet hogy azért? Egyébként szépek a gombák, egészségesek. Csak a szaga durva nekem. Annyi plusz még, hogy a kalapján voltak még ilyen fehéresebb részek, de nem tűnt úgy, mintha penész lenne, inkább úgy hogy a gombához tartozik.

2018. nov. 15. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:
78%
Kicsit intenzívebb, mint a fehérnek. A doh és penész szag nem normális, ahogy a kalapján lévő fehér foltok sem.
2018. nov. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon enyhe íze van, de nem nulla, mint a fehérnek, az én szempontomból persze, nem vagyunk egyformán érzékenyek.

Igazán erős illatú gombával még nem találkoztam, még az ízesebb fajta erdei gombáknak is kellemes kis gombaillatuk (vagy néha egyéb illatuk) szokott lenni.

A dohos szag nem hangzik jól, de ha csak ilyen földszag, az még lehet OK, elvégre abban nő.


A barna csiperkén nem szoktak fehéresebb részek lenni, de ezt így kép nélkül nem tudom hova tenni.

2018. nov. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!