Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Omega-3 vs sima margarin?

Omega-3 vs sima margarin?

Figyelt kérdés

Nézegetem a Tesco és a Vénusz "Omega-3" jelzésű margarinjainak összetételét, és szinte semmiben sem különbözik egy átlagos margarinétól. Érdemes megvenni ezeket? Eddig a Lidl-ben és az Aldiban vettem (nem a legolcsóbbakat azért).


TESCO (50%):

Ivóvíz, Növényi olajok és zsírok (repce, pálma, kókusz, változó arányban), Emulgeálószer (zsírsavak mono- és digliceridjei), Étkezési só (0,5%), Aroma (tejet tartalmaz), Étkezési sav (citromsav), Tartósítószer (kálium-szorbát), Vitaminok (E-vitamin, A-vitamin, D-vitamin), Színezék (karotinok)


VÉNUSZ (60%):

Növényi zsírok és olajok (repce, pálma, kókusz), Víz, Emulgeálószerek (zsírsavak mono- és digliceridjei, lecitinek), Só (0,3%), Aromák, Tartósítószer (kálium szorbát), Savanyúságot szabályozó anyag (citromsav), Vitaminok (A, D), Színezék (karotinok)


2018. nov. 19. 13:19
 1/9 anonim válasza:
59%
A margarinok nem egészségesek! Vajat egyél, az sokkal jobb minden téren!
2018. nov. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kösz a jótanácsot, de egyrészt nem ez volt a kérdés, másrészt ez így általánosítás, és nem is értek vele egyet. Főleg indok nélkül. De ha igaz is lenne, a vajak akkor is irreálisan drágák. Annyi pénzért inkább sajtot veszek.
2018. nov. 19. 13:56
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Egyik se. Nem érdemes margarint enni.
2018. nov. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kösz, úgy látszik, egyszerre írtuk...
2018. nov. 19. 14:53
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Én egyiket sem ennem meg. Maradok a sima vajnál. Nálam az aroma meg ilyenek nem minősülnek ételnek.

A kettő kb ugyanaz. Tescos sósabb meg abban van E vitamin is. Ami a Venusra nincs írva. De szerintem maradhatsz az Aldi, Lidl fajtáknál!

2018. nov. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kösz újra, hogy maradjak csak a vajnál. Több ilyen hozzászólást nem kérek. Amúgy igenis törekszem az egészséges táplálkozásra, és a minimális "mesterséges" adalék ellenére a margarint a benne lévő telítetlen zsírsavak miatt (ezért került szóba az omega-3) egészségesebbnek tartom, nem beszélve arról, hogy sokkal olcsóbb a vajnál. Pl. a Lidlben vagy az Aldiban 500 Ft 1 kg-ra átszámított margarin, ugyanez vajban minimum 2000 Ft. De ha a zsírtartalmat is figyelembe veszem, akkor is csak kb. 1000 Ft.
2018. nov. 19. 20:12
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

6. (Csak leírtam, az ízlésem.)

Utána a margarinra válaszoltam! Szerintem maradhatsz az eddig vett margarinoknál!

2018. nov. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
24%
Nem kérsz? Azért kapsz! A VAJ,VAJON VAJ? A VAJ AZ VAJ... 😃 De akinek a füle mögött VAJ van... 😃😃😃 VAJON tetszik a...
2018. nov. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

7: OK, jogos, kösz, erre zöld kezet adtam.

8: Neked nem kösz, de ma nem adok piros kezet :) Amúgy több vajpárti véleményre értettem.

2018. nov. 19. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!