Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért mondják annyian, hogy a...

Miért mondják annyian, hogy a margarin egészségtelen?

Figyelt kérdés

Csomóan mondják, hogy egészségtelen a margarin, mert hogy hidrogénezett, meg transzzsírsavak, viszont manapság már a legtöbb margarin egyáltalán nem hidrogénes eljárással készül.


Tehát ez pl. miért egészségtelen? Valaki meg tudná indokolni?


"Összetevők: válogatott növényi olajok és zsírok (60%), víz, só (1,4%), tejpor, tejsavópor, emulgeálószerek (lecitin, zsírsavak mono- és digliceridjei), tartósítószer (kálium-szorbát), savanyúságot szabályozó anyag (citromsav), vitaminok (A, D3), aroma, színezék (béta-karotin.


Nem tartalmaz hidrogénezett zsiradékot."



2018. okt. 26. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Nekem azért kerülendő, amiért az étolaj. Plusz utálatos dolognak érzem a szilárdított étolajat, pocsék íze van. Ez persze egyéni ízlés dolga.

Egykomponensű zsiradékokat veszek, amibe a profitra vágyó élelmiszeripar mindenféle vackot belerak, az már eleve gyengébb minőségű dolog számomra. No, én ezért tartom nem egészségesnek. A laktóz sem a legjobb dolog, amit ehetek, még ha nem is vagyok rá érzékeny.


De az ördögtől valónak azért nem tartom, azt kevés étel tudja kiváltani nálam s ahogy írod, ma már máshogyan is gyártják a margarint, nem kell démonizálni.

2018. okt. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
Eredendően egy természetellenes dolog, oszt a szervezeted vagy tud vele mit kezdeni vagy nem.
2018. okt. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Most éppen egészségtelen. Előtte a vaj volt egészségtelen. Eljátsszák ezt igen sokféle élelmiszerrel. Valahogy mindig akad egy tudós csoport, amelyik teljesen az ellenkezőjét állapítja meg, mint az éppen aktuális vélemény.
2018. okt. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%

Mert nem egy természtes dolog. Én pl nem eszek olyan dolgot, miben aroma van. Főleg, hogy ebből ki sem derül hogyan miből állítják elő. (Kálkum szorbá pedig allergiás reakciót eredményezhet.)

Amúgy egy margarinban minek van tejpor meg tejsavópor?

2018. okt. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudom miért van leértékelve, de én teljes mértékben egyetértek a hármas válaszolóval.
2018. okt. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%

Mert egy büdös nagy lózung, közhelyes duma egy olyan embertől aki csak épp gondolkodni nem akar.

De persze ő okosabb, mert látja az összeesküvést, követi a szálakat.

2018. okt. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Én sem értem, miért lett lepontozva a 3-as. Lehet, hogy még túl fiatal a többi pontozó :)

Én emlékszem rá, hogy kb. 20 éve pont a vaj volt ilyen káros. És arról bizonyították be mindenféle "tudományos" cikkel, hogy nem szabad enni. Meg a zsírról. És akkor jött a margarin.

Most pont fordítva van, a vaj jó, a zsír kifejezetten egészséges, a margarin ördögtől való.

Szerintem egyik sem kifejezetten egészséges. És zsírokból (és nem a jó, omega zsírokból) baromi könnyű "sokat" fogyasztani. Szóval annyira egyiket sem kell erőltetni. És nem kell túl egyoldalúnak sem lenni. Egyszer ezt, egyszer azt. Pl. kenyérre csak vajat kenek. De sütibe teszek Rámát, ami margarin, elvileg. Főzéshez már nem használok zsiradékot. Olajban kisütött dolgokat ritkán eszem. Salátákra pedig hidegen sajtolt olajakat teszek.

2018. okt. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Tévedtek mert nem egyszer ez a hibás mérgező étel adalék máskor meg az hanem mind az amit eddig építőnek hazudtak a reklámok . Bifidus eszenzisz nincs a cukor a természetes erő baromság mert a fehér cukor még 70 éve nem A szervezet a modern ipari adalékokkal bombázza testet egyoldalú és indokolatlan a többlet fehérje zsír só műcukor finomított szénhidrát bevitel . A sok olaj zsír a hajszálereket elzárja , a felvágottak teli zsírral a szalámik kolbászok is és a pékáruk is azzal készülnek pálmaolaj . Ez nagy gondot okoz .
2018. okt. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmi egészségtelen nincs benne, mivel nem kilószámra esszük.

K-Szorbát pedig nagyon sok mindenben van, akár még a házi dzsemfixel készült lekvárban is megtalálható.

2018. okt. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nekem a házilag kisütött zsir a nyerő.

Azért volt már vita a tojásról is, A mangalicát majdnem kiirtották, most ép az a nyerő. Mondhatnám a csirkemellet is. 6 hét alatt szójával tengeri herkentyűkkel felpumpált csirke melle nem tudom mitől annyira egészséges.

2018. okt. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!