Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A tojas dobozan a lejarati...

A tojas dobozan a lejarati datum nov 15, de otthon regen mi ezt szerintem sosem figyeltuk, nem is tartoban volt a tojas. Szerintetek meg jo lehet vagy kuka?

Figyelt kérdés
2018. nov. 23. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Erre csak "házipraktika" segítség a nyerő

Teszteld: [link]

2018. nov. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
99% hogy semmi baja.Ha feltöröd és szaga van akkor ne edd meg.
2018. nov. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
A lejárati dátumot nem igazán szoktam figyelni(tegnap ettem rántottát nov 7-es lejáratú tojásból, semmi baja nem volt), viszont szinte mindig egy kis tálba szoktam feltörni egyesével a tojásokat, ha nincs szaga, akkor jó, öntöm tovább a tálból a tésztába, serpenyőbe, stb.. a lényeg, hogy egyesével töröm fel, és ha nincs szaga, akkor nem rossz, a tojás nagyon sokáig el áll, eddig alig találkoztam romlott tojással, csak azért óvatoskodom, mert nincs kedvem pl. egy egész adag fasírtot kidobni, egy romlott tojás miatt.
2018. nov. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Egyesével kell felütni, ennyi a titok.


Felütöd egy tányérba, ha jó, mehet abba a kajába, amibe szánod. Aztán ütöd a következőt, stb.


Nehogy véletlenül úgy járj, hogy egyből az ételbe ütöd, mondjuk fasírtba, beleütnél mondjuk 6-ot, az első 5 jó, aztán a legvégén beleütsz egy záptojást, mert akkor aztán tényleg kuka az egész.


Azt meg elég nyilvánvaló felütés után, hogy jó vagy nemjó, mert ha nem jó, azt garantálom, hogy észre fogod venni. :)

2018. nov. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

A dátum nem azt jelzi, hogy onnantól ehetetlen, romlott egy termék. Azt jelzi odáig jónak kell lennie.

Jól emlékszem, onnantól, hogy megtojta a tyúk és jól van tárolva 180 nap. Azt persze nem tudod, mikor tojta.

Mint irták, egyesével és külön edénybe feltörni. Van tojás, ami egész sűrűre kitud száradni és még mindig simán fogyasztható.

2018. nov. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

Üsd fel és meglátod, rossz-e, ennyi.

A lejárati dátumok sosem azt jelentik, hogy utána rossz. Nem is tudom, milyen lejárati időt szoktak tojásra írni, amiket én veszek, azokon ritkán van bármi :) Rengeteg rossz tojással találkoztam már és persze nagyságrendekkel több jóval, sosem érdekelt, hogy mikor vettem. Amennyire tudom, nem is állnak el elformán, bár lehet, hogy anekdota, hogy az őszi tojás tartósabb... Mindegy, felütöm, megnézem, az tuti. Tényleg egyesével üsd fel, ha esélyt látsz rá, hogy már nem jó.

2018. nov. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :) holnap reggel letesztelem őket ;)
2018. nov. 24. 00:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!