Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » SOS! Romlott a hús vagy még...

SOS! Romlott a hús vagy még ehető?

Figyelt kérdés
Az előbb ki akartam venni a holnapi ebédre szánt húst a fagyasztóládából mikor feltűnt hogy nem kőkemény fagyos hanem kicsit olvadt.Nem teljesen mert a hús közepe keményen fagyos.Sajnos valahogy kikapcsolódott a gombja...de hogy mikor azt nem tudom.A fagyasztó félig van, a többi hús is ilyen félig fagyos àllapotba van, a hűtő oldalán még láttam jeget is, hideg helyen van a fagyó, a kinti hőmérséklet se volt magas a napokban.Szerintetek?A kivett húsnak nincs rossz színe, szaga sincs.Mit csináljak?Szerintem kb.3-4 napja lehetett a kikapcsolódás mert akkor babrált a férjem az elosztónál ahova a fagyó is be van dugva.

2018. nov. 25. 00:17
 1/5 anonim válasza:
67%
A romlott húsnak szaga van. Ugyhogy szerintem még jó.
2018. nov. 25. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Ki kéne pakolni az összes húst, letörölni papírtörlővel a csomagolást, mert biztosan vizes, vagy tekerni rá még egy réteg folpackot, gyorsan, hogy ne olvadjon tovább, aztán úgy visszatenni a fagyasztóba, hogy minél jobban szétpakolni.

Ha így egyszerűen visszakapcsolod a fagyasztót, (nem látom a helyzetet, de előfordulhat) hogy úgy 1 tömbbé fagy össze az összes cucc, hogy nem fogod tudni kibányászni.


(A romlottságra a választ megadta az 1-es, biztos hogy nem romlott meg.)

2018. nov. 25. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor megfőzöm, remélem túléljük!
2018. nov. 25. 07:10
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Ha a közepe még kemény, akkor nem romlott, mert az azt jelenti, hogy nagyjából tegnap olvadt ki a széle.

Egy-két napig meg simán kibírja a hús egy hideg/fagyos környezetben, tehát ne legyenek kétségeid, hanem egyétek meg jó étvággyal!

2018. nov. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek! Megfőztem, finom lett, a többi fagyasztott dolgot átválogattam, letörölgettem.Egy-két dolog ami jobban felolvadt azt kivettem, jó lesz cicának,kutyának.A többit vissza tettem a tiszta fagyóba, hát ha a mai husitól nem betegszünk meg akkor talán a többitől se.
2018. nov. 25. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!