Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Romlott vagy ehető ez a...

Romlott vagy ehető ez a datált hús?

Figyelt kérdés

Egy kiló előrecsomagolt darálthúst vettem. Nagy volt, ezért ketté vágtam és a vágási felületen látszik egy ovális elszíneződés.

Azt mondták, hogy jó, így megfőztem, de most meg nem merem enni.


2017. ápr. 24. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez patt helyzet.
2017. ápr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Add oda az ellenségednek :D

Ha vakumcsomagolt nem lehet gond , ha a hentes mondta akkor se..

2017. ápr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor?

Kisebb szürkés elszíneződéstől lehet még jó??

A külseje, ahol a védőgáz érte ott szép rózsaszín, belül is kb. Eközött a két rétwg között pedig elszíneződött.

2017. ápr. 24. 21:07
 4/7 anonim ***** válasza:
24%
Soha nem veszek semmilyen előre csomagolt húst, mert azok nem frissek. Ha romlott, akkor annak büdös szaga is van.
2017. ápr. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha védőgázos volt, akkor semmi baja nem lehet annak a húsnak. Nyugodtan megeheted, ha még megvan.
2017. ápr. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Nekem csak az fura, hogy ahogy értelmezem, neked a külseje szép, és belül szürkébb?? Hát pont fordítva szokott lenni! A külseje kezd szürkülni előbb, és a védőgáz nem a színtartásán segít.... A külső húsréteg pedig védi a belsőt, ezért az tovább marad rózsaszín.


Hát mi alkottunk már olyat, hogy megvettük, szép volt, de mégse használtuk fel egyből, inkább lefagyasztottuk, és fagyasztás alatt szürkült kissé. Nem ehetetlen , de tény, hogy nem a legfrissebb. Az ízén ez csak akkor érződik, ha már nagyon régi, nagoyn rég ott maradt a fagyasztóban... Olyankor kissé avas íze lesz, nem túl guszta, inkább nem kell megenni, mint sárgaságot kapni az undortól.


Na de az hogy neked belül szürke,nekem gyanús. Mintha szürke lenne már az egész cucc, csak valamivel kezelték volna az üzemben, hogy látszatra friss, rózsaszín legyen... Bocs, hogy ilyet írok, de manapság annyi egérrágta legyekkel teli húsüzemekről hallani híreket,hogy ki tudja mi az igazság...

2017. ápr. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hallottál-e Schrödinger macskájáról...

Maradjunk annyiban, hogy az a darált hús egyszerre friss és romlott, amíg meg nem kóstolod...

2017. ápr. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!