Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tejport szeretnék vásárolni,...

Tejport szeretnék vásárolni, de seol sem találtam választ arra az egyszerű kérdésre, hogy 1 kg tejporból hány liter tej készíthető?

Figyelt kérdés

2018. dec. 8. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az attól is függ, hogy milyen arányba kevered be magadnak. Meg lehet gyártó függő is.

Pl:

[link]


Lent van a felhasználási javaslat, ossz szorozz és kijön.

2018. dec. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Milyen tejport akarsz venni?

Sovány vagy zsíros?

Milyen zsírtartalmú tejet szeretnél készíteni?


[link]

4,4 dl vízhez 60g zsíros tejport adunk és jól elkeverjük. Az így kapott tej zsírtartalma: 3,1 m/m%.



[link]

Felhasználási javaslat:

1 dl vízhez 10 g tejport adunk és jól elkeverjük. Az így kapott tej zsírtartalma max. 0,14%.

2018. dec. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Engem a zsírtartalom nem érdekel, csak van egy kenyérsütőgéphez kapott receptem ami a kilós vekni tésztájába, amiben már van 4dl (=400g) víz, kér 4ek tejport. Az érdekel, ennyi víz ennyi tejporral normál tejnél sűrűbb, vagy hígabb oldatot alkot, mert szeretném kiváltani a tejport. A receptet bizonyára valami trópusi országban álő ember írta, mert ott szokás a tejet poralakban 5 literes dobozokban tartani. Sajnos már nem emlékszem, hogy 1 liter vízbe mennyi tejport kell tenni, hogy normál tejet kapjunk.
2018. dec. 9. 01:25
 4/9 A kérdező kommentje:

OK, ha 4,4 dl vizhez 60g tejpor dukál, akkor az én 4 dl vizemhez elég 55g tejpor.

Akkor a feltett kérdésre a válasz, hogy 1000g tejporhoz 7,2 liter vizet kell adni és akkor durván 8 liter tejet kapunk

2018. dec. 9. 01:53
 5/9 A kérdező kommentje:
És akkor az 500 g-os 900 Ft-s tejporból 4 liter tejet kapunk, aminek az ára 225 Ft/liter lesz. Mivel a folyékony tej ára alig kevesebb ennél, nem éri meg a kiváltással bíbelődni, ha boltban kapható. Interneten azomban a szállítási költsággel (kb 900 Ft) kétszer ennyibe kerül
2018. dec. 9. 02:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne süss olyan kenyeret, amibe tejport kell tenni!
2018. dec. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kíváncsi lennék mivel indokolod a kategórikus felszólításodat. Régebben (kempingezéskor, meg egy trópusi országban használtam tejport mert praktikusan tárolható és nem olyan romlékony mint a folyékony tej
2018. dec. 18. 01:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű. A kenyérhez liszt, kovász (és/vagy élesztő), só és víz kell. A többi már úri huncutság. Én is olvasom a tartós kenyér címkéjén, hogy van amiben 20 féle összetevő is van a tejportól a kálium-szorbátig, meg a savanyúságot szabályozó anyagokig. De öreganyám az első mondatban sorolt négy összetevőből is tudott finom kenyeret sütni. Engem is megtanított rá, én is tudok. Szóval nekem az a véleményem, hogy amibe a fenti 4 összetevőn kívül mást is raksz, az már nem kenyér lesz. Nyilván a tejes kifli tésztájába kell tej. Vagy a pizza tésztájába én is teszek olíva olajat. De nem nevezem kenyértésztának azt a bedagasztott tésztát, amiből majd pizzát sütök. És pizzát sütök belőle, nem kenyeret :-)
2018. dec. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már elnézést, de engem csak az érdekel, hogy használ-e a tejpor a kenyér minőségének. A kenyér fogalom kritériumai kevésbé. Olajat én is teszek bele a recept szerint.
2018. dec. 20. 01:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!