Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Koliban is elkészíthető ételek?

Koliban is elkészíthető ételek?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kicsit egészségesebben étkezni, legalább is annyira amennyire a kereset nélküli popsim megengedi. :D


Nincs lehetőségem főzésre.

Rendelkezésre áll egy vízforraló, illetve egy mikró.


Eddig 3 élelmiszert sikerült találnom.

- Zabpehely

- Tasakos barnarizs (amit bele kell lógatni az éppen forró vízbe

- Mogyoróvaj

Ezekből ti milyen márkákat ajánlotok?


Esetleg Update temékek, jók lennének?

Egyet már néztem is, de nem edzek semmit, de elvileg esti étkezésnek is megálja a helyét.

Ilyen Esti turmix [link]


Napi 1800 kalóriát terveznék bevinni. 20% fehérje, 30% zsír, 50% szénhidrát formájában.


Esetleg vitaminokról is szivesen hallanék. :D


2018. dec. 20. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Javaslom a Cerbona zabpehlyet de az ízesítést ne felejtsd el, Riceland barnarizst és Lidl sajátmárkás mogyoróvajt (legjobb ár-érték arányban és a legkevesebb hidrogénezett pálmaolajat tartalmazza).


A táplálékkiegészítő shake-ek célja, hogy a nagyon magas kalóriabevételt igénylő testépítők és sportolók ki tudják vele egészíteni az étrendjüket (én a mostani 4000kcal-omat anélkül nem tudnám bevinni), nem a kiegyensúlyozott étrend pótlása, nem javaslom.


Amit javaslok, az egy crockpot beszerzése és meal prepping. Vitaminok minden esetben fontosak, ne hiányozzanak a zöldségek és gyümölcsök, hal az étrendedből. Említetted a keresetedet vagyis annak hiányát, bevásárolni van lehetőséged, legalább heti 2x?

2018. dec. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

1.

Update egy egészségtelen szar (gasztroenterológus ismerős véleménye is, nem csak saját)

2.

Mikróban is lehet főzni, sima üvegedényben is, de ha van mikrós főzőedényed, akkor pláne


3.

Ha csoró vagy ne tasakos rizset vegyél, sokkal olcsóbb a kilós és tökéletesre fő a mikróban (csak ott főzök rizst)


4.

Étrend

Hüvelyeseknek nagy a fehérjetartalma, lencse és sárgaborsó meg is fő rendesen a mikróban

Húst főzni lehet mikróban vagy mikor hazamész, lesütsz annyit, amennyi kitart a héten vagy le is fagyaszthatod

Saláták

A friss zöldség, a mirelit zöldség megfő mikróban

Durum vagy egyéb magas fehérje tartalmú tészta, megfő mikróban, tonhallal és zöldségekkel összemelegíted esetleg fokhagyma és olivaolaj rá, hozzá friss saláta

2018. dec. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#1 Nem tudok gépeket venni ennyi pénzért...
2018. dec. 20. 20:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs nálatok tűzhely? Azt hittem ez kötelező dolog minden koliban. Panaszkodjatok kicsit a koli igazgatónak.

Én is otthonról vittem mindig, bár miután nem volt fagyasztónk, így csak kedd-szerda környékéig, míg kibírta a hűtőben.

2018. dec. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!