Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Globus babfőzelék kolbásszal...

Globus babfőzelék kolbásszal konzerv, hogyan lehet ilyen olcsó az eurós boltban?

Figyelt kérdés
290 Ft ér van évek óta már és nem jár le hamar a dátuma, ízre sem másabb mint máshol. Többi boltnál 500 Ft alatt nem látni, itt meg baromi olcsó. Hogyan lehetséges ez?

2018. dec. 28. 17:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Inkább ne feszegesd!
2018. dec. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

1., Achilles! Mire gondolsz? A Globus konzervek mindenhol ugyanolyan minőségűek, mivel ugyanott gyártják. Ha bőven nem járt le a szavatossága, akkor gond egy szál se.

Kérdező! Fogalmam sincs. Mert már az Eurós boltok sem olcsók. Egy ilyen konzerv évekig eláll, gondolom, ahová jársz EU-s boltba, nem emelték az árát. Ez lehet a válasz. De ha több helyen láttad ennyiért, akkor passz. 290-ért én is megvenném, mert jó minőségű (a konzerves kajákhoz képest). Ettem már, de valóban 500 alatt élelmiszerboltban nem nagyon van.

2018. dec. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg be van horpadva a doboz, akkor már nem adják el teljes áron.
2018. dec. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sértetlen a doboza. Még ha áfát csalnának akkor is elég hihetetlen ár. Amúgy szerintem is viszonylag jó minőségű konzervkaja.
2018. dec. 28. 19:08
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Mert a beszerzéskor rá kell tenni az engedélyezett kiskereskedelmi árrést és azon az áron nem szabad változtatni. Nyilván ez egy régebbi beszerzés és amíg ez a készlet nem fogy el, addig nem változtathatnak az áron. Amikor ez kifut és megint rendelnek, az már nem ennyi lesz.
2018. dec. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ahogyan írtam, már évek óta lehet kapni legalábbis a keszthelyi eurós boltban biztosan. És mindig is ennyire olcsó volt valamiért. Általában hamar el is szokott fogyni, de mindig feltöltik a készletet.
2018. dec. 28. 20:00
 7/11 anonim ***** válasza:
35%
Nem szabad változtatni??? El vagy tájolva.
2018. dec. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%

#7

Te vagy eltájolva! Nekem ez a szakmám.

[link]

Mindig a beszerzési ár mértéke szabja meg az eladási árat (árrés +haszon, a kettő nem keverendő)

[link]

2018. dec. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%
Én meg könyvelek, és tisztában vagyok a fogalmakkal. Semmi nem tiltja a meglevő készlet árának emelését, akkor sem, ha különböző beszerzési árasak.
2018. dec. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
29%

#9

Biztos, hogy nem fogok ezen vitatkozni senkivel, mivel az árképzésnek megvannak a szabályai és az alapot mindig a beszerzési ár szabja meg, nem hasra ütésre megy.

Mindenki találkozott már boltokban olyannal, hogy ugyanaz az áru kétféle áron szerepelt és ha rákérdeztél, akkor azt mondták, hogy az olcsóbb még egy előző beszerzésből maradt, a drágább meg az újabból van.

2018. dec. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!