Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hol vásárol az elitebb réteg,...

Hol vásárol az elitebb réteg, vagy aki odafigyel az étkezésre?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy az ilyen Tesco, Aldi, Lidl, Spar féle helyek meg hipermarketek inkább a középosztály meg cigánycsaládok helye, akkor aki mindenféle E mentes kajákat akar enni, meg mondjuk friss fácánt, az hol vásárol? Piacokon?
2019. jan. 7. 07:47
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Meg az miért van, hogy egy Tesco egészségesebb mint egy Lidl? Tescoban van normális füstölt lazac, Lidlben csak tenyésztett norvég. Tescoban van egészséges kész szendvics, Lidlben az sincs.
2019. jan. 7. 08:01
 2/26 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem egyik se egészségesebb a másiknál. Piacokban se bíznék. Fene tudja.
2019. jan. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%

Ezt hogyan figyelted meg? Statisztikát végeztél? Ez nagyon érdekelne, mert én nem így vettem észre. Én pl. Interspárba járok, mert hozzám az van a legközelebb, de nem igazán látok ott romákat, és sokan azt mondják a Spár drága. Én nem tartom drágábbnak, mint más boltokat, mert mindegyik áruházban lehet luxus árut is, és olcsó akciós árut is beszerezni, kérdés kinek épp mire van igénye.

És ha már az elitet kérdezed, nekem van pár ilyen ismerősöm, és nekik sem derogál elmenni Auchanba. Vannak ugyanis dolgok, amiket nagy mennyiségben jobban megéri ott beszerezni. Mi a közép réteg vagyunk, és fácánt, egyéb vadat a "vadboltból" vásárolunk, mert a mi városunkban ilyen is van. Füstölt árut termelői piacról vesszük, ami házi és sokan mondják rá, hogy drága pedig ez nem igaz, mert a valódi házi sonka nincs vízzel felfújva, és nem vizet veszek ugyanazon az áron amit a boltban árulnak. A kolbász pedig nincs tartósítóval és ízfokozóval teli tömve. Nem kell tehetősnek lenni, hogy így gondolkodj, nézd meg mit veszel a pénzedért és a kilós árat nézd.

A romák védelmére kelve pedig ők sem hülyék, pont hogy jobban megveszik a valódi élelmiszereket, mint a műkajákat. Szerintem pont hogy jobban azok járnak Aldiba, Lidlibe, akik lusták vagy nincs idejük főzni, és a kész, vagy félkész termékekre pályáznak, amik valóban egészségtelenek.

2019. jan. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%

Nem vagyok "elitebb réteg", de meggyőződésem, hogy egészségesen étkezünk. Az egész család makkegészséges, senki nincs elhízva, de senki nem sovány.

A rettegett "E" faktor sem minden esetben káros az egészségre.

E-vel jelölnek minden hozzáadott anyagot, amik lehetnek akár antioxidánsok, zselésítőanyagok, emulgálószerek, ártalmatlan növényi vagy állati színezőanyagok, tehát nem mindegyik ördögtől való.

[link]

Nyugodt szívvel vásárolok néha a Tescoban, gyakrabban a Lidl-ben, de főleg a Vámház krt-i Nagycsarnokban.

Speciel a nálunk minden karácsonykor hagyományos fácánleveshez is ott veszem a fácánt.

A lényeg, hogy soha nem megyünk gyorskajáldába, kevés mangalicazsírral főzünk, salátákhoz kimérve vesszük a friss, hidegen sajtolt olívaolajat, nem eszünk fehér cukrot és fehér lisztet, nem eszünk kész műkajákat (kész szendvicset sem!) felvágottból, sajtból csak nagyon jó minőségűt (ergo eléggé drágák) de inkább saját készítésű pástétomokat és krémeket teszünk a zsemlére.

Sok zöldséget, gyümölcsöt eszünk, házilag elkészített zöldség és gyümölcslét iszunk, minden nap friss ételt főzünk. És a "nagy titok" a rendszeresség, ami nagyon fontos!

2019. jan. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%

4-es vagyok, ez lemaradt:

"Tescoban van normális füstölt lazac, Lidlben csak tenyésztett norvég."

Honnan tudod egy csomag lazacról, hogy tenyésztett vagy sem?

A tenyésztett miért nem egészséges?

"Tescoban van egészséges kész szendvics"

Nekem ez a kettő (egészséges+kész szendvics) alapban nem elképzelhető

2019. jan. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
39%
Bécsben.
2019. jan. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
51%
égi mannával táplálkozik, napfénnyel, forrásvizekkel
2019. jan. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
32%

A házvezetőnőnk jár vásárolni. Az életmód-tanácsadónk segít neki a választásban. Meg vagyunk elégedve a munkájukkal, már jól ismernek bennünket.

Nem hívnám magunkat elitnek, de nem árt tudni, hogy bizonyos életszínvonal felett az ember életének már nem feltétlenül része a boltokba való szaladgálás.

2019. jan. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
72%

Több helyre járunk vásárolni. Pl. Intersparban nagy a választék. Lidl-ben jók a zöldségek, gyümölcsök. Piacban már nem bízom, ott sem csak kistermelők árulnak.

Húst háztól, ismerőstől veszünk, vagy ismerős hentesnél. De sok mindent közvetlenül a termelőtől szerzünk be. Pl. méz, dió, tojás. Szerencsére sok ismerősünk van.

2019. jan. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
52%
"Meg az miért van, hogy egy Tesco egészségesebb mint egy Lidl?" hülye vagy te, barátom, a Tesco egészségesebb??? múltkor a húsrészlegen konkrétan dögszag volt...ÁNTSZ-es rokonok is tudnának mesélni...(azóta már nem ők az illetékesek) Lidl-ben legalább minőségi cuccok vannak. De összességében véve Magyarországra a szar, selejt árut hozzák, úgyhogy akinek van pénze, az külföldön vásárol.
2019. jan. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!