Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek jellemzően melyik...

Szerintetek jellemzően melyik társadalmi réteg vásárol a Tescoban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ilyen is olyan is, de tapasztalaitok alapján többségében kik a Tesco vásárlói?

Őszinte véleményekre vagyok kíváncsi, szakdolgozathoz lenne szükségem a válaszaitokra. Nemet és kort is írjatok légyszives. Köszönöm szépen.



2012. aug. 27. 13:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%
Legnagyobb részben az alsó középréteg.
2012. aug. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%

Miután a Tesco mindenhol ott van és szinte mindenki vásárol ott, többségében azok akik többségben vannak, tehát a középosztály és az alsóbb rétegek. A gazdag is elmegy biztos a Tesco-ba de nem fogja kitenni a vásárlók 90%-át mert nincs is annyi gazdag ember az országban.


Ugyanez igaz a többi hipermarketra is.


Nyilván a kép árnyalódik attól függően épp melyik országrészen, melyik településen, melyik kerületet nézed.


26/N

2012. aug. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább időre osztanám..Segély megérkezésekor tudjuk kik..suli után iskolások egy kis rágcsálnivalóért ha épp útbaesik, reggel anyukák, délután és 7végén családosok, este meg akiknél buli lesz :D
2012. aug. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 ava87 ***** válasza:
83%

Szerintem nagyjából mindenki. Talán a legszegényebb, zsákfaluban élő leszakadó rétegeket leszámítva. Illetve a nagyobb városokban, ahol több hasonló profilú hipermarket van, ott árnyaltabb a kép, viszont a szimpla nagyvárosokban a módosabbak is gyakran vásárolnak ott, mivel nagy a választék.

Viszont nem gondolom, hogy ezek a válaszok túl hasznosak, hiszen nem készítettünk felmérést, ahogy te sem. Vagy kimondottan arra van szükséged, hogy mások hogy ítélik meg, kik járnak a Tescoba?

2012. aug. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 ava87 ***** válasza:
Ja, bocsi, amúgy 25/N
2012. aug. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ja, én is bocsi, 19/L
2012. aug. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Mivel Tesco szinte mindenhol van (ami nem nagyon kis város), gondolom aki enni akar, az ott vásárol. Hidd el, a gazdagabbak is teszkóznak, lehet, nem s.k., de ott elég nagy a választék, és nem hiszem, hogy lennének elit hipermarketek, vagy rosszul tudom?


32 N


Ja, és hacsak nem az a szakdolgozat témája, hogy a netes oldalakon hogyan gondolkoznak a Tesco vásárlóközönségéről, nem igazán lesz a felmérésed reprezentatív.

2012. aug. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem még a felső középosztály is - egyszerűen mert kényelmes, a választék pedig bőven túlszárnyalja a kisboltok kínálatát. De többségében az alsó középosztályt mondanám. 23N
2012. aug. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%

Szegényebbek és a középréteg. Én a középrétegbe sorolnám magam,de ha pénzesebb lennék,szerintem akkor is járnék a Tescoba,mert nagyon sok minden egy helyen megtalálható,a minőséi termékek is. Én kimondottan szeretem,hogy nem kell többféle boltba mennem,ha kozmetikumot,édességet vagy éppenséggel állateledelt szeretnék vásárolni.

23/L

2012. aug. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
38%
A szegényebbeket is beleirhatod, mivel a kisboltok ráteszik a magukét,és a kisboltokra nem jellemző az,hogy olcsóbb termékeket is áruljanak,ami már alapból drágább ugye,és arra is tesznek... a gazdagabbak is,mert azért némelyik piacon harmad! annyiba kerülnek a zöldségek,mégis mennyi fogy belőlük a tescoban.
2012. aug. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!