Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A fagyasztoban talált majdnem...

A fagyasztoban talált majdnem 1 éve lejárt étel ehetö még? ' Találtam a fagyasztoládámban 2018. február lejárati idövel 1 csomag szilva lekváros gombocot. Szivesen megfözném mert sajnálom kidobni. Minden véleményt és tanácsot elfogadnék.

Figyelt kérdés
2019. jan. 9. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Ha végig megfelelően le volt fagyasztva, akkor nincs baja - de elkészìtés után már ne tárolgasd napokig.
2019. jan. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
En pont valamelyik nap vettem egy csomag szilvas gombocot es annak az oldalan fel van tuntetve hogy ennyi es annyi foknal meddig eltarthato, es macimum fel ev van rairva barmennyire le van fagyasztva, en tuti sajnalnam kidobni. Es egyszer azt hallottam hogy ami csontra teljesen le van fagyasztva abban ugye nem tud szaporodni a bakterium stb, de nem vagyok biztos megsem hogy meg ennem e mert nem veletlenul irjak ra szerintem
2019. jan. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
A fagyasztás sterilizál , ez előfőzött ami még biztosabb dolog . Forrald fel a vizet főzd meg piríts rá morzsát és hammmmm .
2019. jan. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
Én biztos, hogy nem enném meg, azt sem, ami csak egy hete járt le. Kivéve, ha olyan szűkös anyagiak között lennék, hogy muszáj lenne megenni.
2019. jan. 10. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%
A fagyasztott étel is romlik, csak lassabban. Nem viccből van ráírva a lejárati idő.
2019. jan. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Nyugodtan megfőzheted. A lejárati idő csak annyit jelent, hogy a gyártó addig szavatolja a minőséget, de még utána is fogyasztható az étel, nem lesz romlott.
2019. jan. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat és a segitséget.

Ételt biztosan nem dobnék ki olyan gyorsan pl 1 hét után.

Pl tejföl vagy joghurt még 2 hét után is ugyan olyan jo Volt mint a lejárati nap elött.

Pl száraz tészta is vagy rizs az miért enne romlott??

Rengeteg élelmiszer van kidobva ami nagyon nem helyes.

Köszönöm ha el olvassátok.

2019. jan. 10. 09:12
 8/9 anonim ***** válasza:
13%
Én kidobnám, nem hiányzik valami jó kis betegség. 1 csomag fagyasztott gombóc nem sok mehet a kukába
2019. jan. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
A minőségét megőrzi nem azt jelenti, hogy megromlik, és jó élelmiszert lefagyasztva sose fog megromlani, idővel fagyasztó íze lesz és az állaga is pocsék lesz, de ennyi.
2019. jan. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!