Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért lett divat a GMO mentes...

Miért lett divat a GMO mentes élelmiszerek?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyen látom kiemelve azt, hogy GMO mentes termék. Illetve sokat hallom azt, hogy kérdezik az árusokat(piacon) és az áruházi személyzetet, hogy GMO mentes-e.

Miért lett ez ennyire elterjedt?

Főleg azért nem értem mert régóta törvény tiltja Magyarországon a génkezelt termék árusítását és termesztését.


2019. jan. 18. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Mert a média ellenségszerepbe kényszerítette a genetikai módosítást. A falu széli Bözsi néni pedig mit sem tud erről az egész témáról, csak ugye évek óta újra és újra találkozott vele hogy a gmo az rossz meg méreg meg mittudomén, tehát olyat kell venni ami nem gmo. A forgalmazók, a marketingesek pedig szépen meglovagolják most ezt a hullámot.

Gyakorlatilag ugyanaz mint pl a glutén (de lehetne sok más példát is hozni) esetében. Ha megkérdezed az átlagembert, mi az a glutén, vajon hányat tippelsz, akinek lesz bármi tényleges fogalma róla? Viszont hiába nem tudják, mit is jelent pontosan, keresik a gluténmenteset, ösztönösen, mert hát ezt kapják a tv-ből, napilapokból, internetről.

2019. jan. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Miss Endzsi ***** válasza:
91%
Magyarországon én úgy tudom nem is engedélyezett. De kihasználják a dolgot, nyerészkednek egyet rajta.
2019. jan. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

Az alaptörvényből idézek:


XX. cikk

(1) Mindenkinek joga van a testi és lelki egészséghez.


(2) Az (1) bekezdés szerinti jog érvényesülését Magyarország genetikailag módosított élőlényektől mentes mezőgazdasággal, az egészséges élelmiszerekhez és az ivóvízhez való hozzáférés biztosításával, a munkavédelem és az egészségügyi ellátás megszervezésével, a sportolás és a rendszeres testedzés támogatásával, valamint a környezet védelmének biztosításával segíti elő.


Amúgy árusítani lehet GMO terméket, de kötelező feltüntetni a csomagoláson.


GMO-ból álló vagy azt tartalmazó előrecsomagolt terméket forgalomba

hozó piaci szereplőnek az előállítási lánc valamennyi szakaszában

biztosítania kell, hogy a termék címkéjén szerepeljenek az „Ez a termék

géntechnológiával módosított szervezetet tartalmaz” vagy „Ez a termék

géntechnológiával módosított (szervezet[ek] neve)-t tartalmaz”

kifejezések. Nem előrecsomagolt, akár nagy mennyiségű termék esetén

is, ha a címke használata nem lehetséges, a piaci szereplőnek

gondoskodnia kell arról, hogy ezeket az információkat a termékkel

együtt más módon átadja.

2019. jan. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Nézd az emberiség mióta letelepedett és elkezdte kapálni, a növényeket szelektálta meg ötvözte.


Tod hogy nézett ki a banán meg a görögdinnye meg a kukorica? A Répa lila volt meg citromsárga.


[link]


Ez is genetikai babrálás. Legyen rajt több gyümölcs, legyen strapabíró a gyökér, ne egye meg a kukac stb.

Szted a tritikálé amit Mari néni termeszt az mi?

Nem minden genetikai beavatkozás gáz.


Ami baj, az a monokultúra meg az ilyen agresszív temények amik kírtanak minden mást.


Pl olvass utána miért alakult ki az a tipikus mű banán íz ami nem is hasonlít a mai banánra. Monokultúra volt, benyalt vmi betegséget....

2019. jan. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó annak, aki tudja miről beszél.

Márhogy vajon GMO mentes-e az a kukorica, amely GMO mentes vetőmagból nőtt, de a szomszéd táblán az osztrák sógorok meg éppen a GMO-val kísérleteznek?!? Átporzódik?

Aki nem tudja a konkrét helyzetet, az könnyen keveredik abba a helyzetbe, mint én, Mariska nénivel.

Évek óta hozzá jártam a piacra, mert gyönyörű paprikája volt. És ki volt írva rá, hogy permetmentes, "soha nem volt vegyszerrel permetezve".

Na, 2017-ben volt egy időszak, amikor mindent ellepett a levéltetű, a rózsától a krumplin keresztül a paprikáig. Az egyik vásárlásom alkalmával megkérdeztem Mariska nénit, hogy mégis, amikor mindenki szenved még permetezéssel IS a levéltetűtől, akkor neki hogy sikerült megóvni a paprikát permetezés nélkül? Nagyot kacsintva rám nézett, és hangosan büszkélkedve mondta:

- Nem permetezek én most sem vegyszerrel lelkem! A férjem csikkjeit áztatom ki, azzal hintem meg a növényeket levéltetű ellen!


Óriási! - gondoltam.

Szóval nem a kikísérletezett lebomlási idejű, engedélyezett permetet használja az Öreglány, hanem a bizonytalan, ahogy sikerül koncentrációjú, és még bizonytalanabb lebomlási idejű nikotinnal mérgez engem, a "permetmentesnek" kikiáltott bio-termékével.

Azóta sem érti, miért nem vásárolok tőle azóta...

2019. jan. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!