Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mit vonnak ki egy gépsonkából,...

Mit vonnak ki egy gépsonkából, ami glutén- és laktózmentes?

Figyelt kérdés
Vettem a Penny-ben egy 10 dekás szeletelt védőgázas (vákuumfóliás) gépsonkát. Nem is figyeltem, csak levettem a hűtőpultról. Hát kb. mint a fűrészpor, és még íze sincs. Hogy a manóba vonnak ki glutént és laktózt egy húsféléből?Nem figyeltem, aláírom, de néztem jó nagyot itthon, amikor kibontottam. Tudom, hogy sokan érzékenyek, de fő kérdésem az, hogy egy húsételben mit keres glutén, laktóz?

2019. jan. 29. 15:45
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem kivonják, hanem nem teszik bele.
2019. jan. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell kivonni, a gépsonkában nincs laktóz meg glutén. Ezt csak ráírják hogy tudd. Én tej és fruktóz érzékeny vagyok, így a cukrot is figyelnem kell. Nagyon sok ilyen vákumos csomagolásúban viszont rengeteg cukor van adalékként, bár azt hiszem hogy a gépsonkában épp hogy van cukor, így azt ehetem. Ja, és van amelyikben szója, tejpor is van adalékként, meg még rengeteg adalék.
2019. jan. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Egy akármilyen sonka alapesetben glutén és laktózmentes. mivel glutén a gabonákban, laktóz meg a tejtermékekben van - a sonka pedig egyiket sem tartalmazza.


Amit vettél az nem azért rossz, mert glutés- és laktózmentes, hanem mert elfelejtették megfüszerezni.

2019. jan. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat. Aki érintett, nyilván jobban tudja. Azt hittem, kivonják belőle, ezért nem értettem, mit keres egy húsféleségben. Tehát hozzáadják. Na de ennek meg mi értelme van?
2019. jan. 29. 16:41
 5/10 anonim ***** válasza:
12%
Szövegértés egyes. Ki mondta, hogy hozzáadják.
2019. jan. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Nekem is az az érzésem, hogy ez kereskedelmi trükk és egyben lehetséges árnövelő tényező. Az olcsóságot vonják ki belőle.
2019. jan. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A hozzáadásnak "van értelme", mert a gépsonka a legtöbb esetben nem igazi sonka, hanem különbözö húsdarabokból van összepréselve. Ezek más termékek formázása dorán leesö darabok, és önmagukban nem értéktelen húsokm tehát nem hulladékok. Viszont ahhoz kicsik, hogy szeletelhetöek legyenek - általában kétökölnyi az átlagos méret, vagy kicsit nagyobb -, ezért ezeket füszerezik, fözik, keményítöt kevernek a megfött húsdarabokhoz és utána formába préselik, majd kihütik. Így lesz jellegzetes kör vagy négyszög alakú, ahogy ismeretes.

Emellett sok esetben tejsavót vagy direkt laktózt is adnak hozzá a fözés során, mert az meg ízfokozóként müködik.


De pl a fóliás fött császárszalonna is tartalmaz keményítöt, mert így az a kevés fözölé, ami kifolyik, nem folyékony lesz a csomgagolásban, hanem kocsonyás, mivel a keményítö megköti.

2019. jan. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
5.! Egyes válasz alapján írtam, amit. Mert hogy ezek szerint a többiben van, különben nem írnák rá, hogy ez a fajta laktóz- és gluténmentes. Akkor valahogy csak belekerül. De nem keresek kákán is csomót. Szövegértés egyes? Szerintem meg jól értelmeztem. Mindegy. Már megszoktam, hogy valaki mindig offol, bármilyen kérdésről van szó.
2019. jan. 29. 17:50
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az jusson eszedbe, hogy e-szám mentes kecsapot is lehet venni, miközben az csak egy azonosító egy rakás teljesen természetes összetevőre is.
2019. jan. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%

Egyrészt reklámfogás, hogy a mai gluténfóbiások és tejérzékenyek is vegyék. De azért is ráírhatják, mert ha olyan üzemben készül, ahol mást is dolgoznak fel, akkor belekeveredhet. De ennél garantálják, hogy nincs benne.

Mi nem szoktunk occsó sonkát venni, az finom. De még jobban jársz, ha veszel színhúst, darálod, fűszerezed ízlés szerint, és kis alufólia szalámiba jó szorosan összecsavarva sütőben megsütöd. Garantáltan adalék-, tartósítószer-, színezék- és minden egyéb vacakmentes.

2019. jan. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!