Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bevált GLUTÉN- és LAKTÓZMENTES...

Bevált GLUTÉN- és LAKTÓZMENTES egyszerű sütirecept?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Karácsonyi sütisütést tartunk az osztályban és van egy osztálytársam aki laktózérzékeny és van egy aki glutén. Gondoltam olyasmit sütnék amiből mindketten ehetnek. :)

Tudom hogy sok recept van neten, de inkább személyes vélemény szerint választanám ki.

Igazából növényi tejem van itthon, és kókuszreszelék is + rizsliszt.

Bárkitől bármit szívesen fogadok, talán még annyit megjegyeznék hogy ne legyen bonyolult és sok idő az elkészítése.



2017. dec. 17. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Van egy "minden mentes" oldal - valami ilyesmi a neve is -, ott jó receptek vannak.

Személyes tapasztalatokat nem sokat fogsz találni, mert elég ritka, hogy mindkettö egyszerre kellene.

2017. dec. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Itt egy hasonló kérdés, amiben vannak receptek:


https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__sutes-fozes__7..


Meg itt az az oldal, amit említettem:


[link]

2017. dec. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen bár az oldalt már láttam. Nagyon jó csak eléggé különleges dolgok kellenek mindenhez.
2017. dec. 17. 22:22
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalataim alapján rizsliszttel és kókuszzsírral is jó mézest lehet sütni (egyesek pedig élből margarint használnak vaj helyett, a kókuszzsír szerintem csak jobb lehet, de ez bizonyára ízlés dolga) :) A rizsliszt miatt kissé más lesz az állaga, de attól még finom.
2017. dec. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Szia! Én a Szafi fitt kókuszgolyót javasolnám, gyors, egyszerű és finom. Ha van kókuszreszeléked és növényi tejed, akkor már csak egy cukormentes lekvár és egy Szafi fitt süteményliszt kell hozzá. Ebből van kókusztekercs változat is.


[link]

2017. dec. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi bár pont az volt a lényeg hogy ne kelljen extrás dolgokat beszereznem :)

Kicsit gondolkodtam és keresgéltem aztán találtam egy muffin receptet amibe bele tudom helyettesíteni.

Talán még annyi hogy rizslisztet es növényi tejet egyenlő arányban kell hozzáadni, mint a szokásos alapanyagokat?

2017. dec. 18. 20:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Állagot nézd, a rizsliszt kicsit másképp viselkedik, mint a többi.


De csinálhatsz mandulás kiflit is, vagy diósat, abba margarin kell, őrölt mandula (és liszt, de ezt helyettesítheted dióval vagy mandulával is).

2017. dec. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!