Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gluténmentes és laktózmentes...

Gluténmentes és laktózmentes egyszerű kipróbált sütirecepteket írnátok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az interneten rengeteg van, nem kell receptes oldalakat linkelni. Aki gluténérzékeny, az viszont pontosan tudja, hogy ezeknek a recepteknek legalább a fele borzalmas.

A laktóz annyira nem gond, mert ugye ott a laktózmentes tej.


Ha van kipróbált, bevált sütireceptetek és megosztanátok velem, akár privátban is, nagyon hálás lennék. Kisöcsém gluténérzékeny és nem ehet lisztet.

Sajnos elég nehéz megmagyarázni egy 4 évesnek, hogy eddig ehetett sütit, most miért nem ehet.

Ilyen receptekre gondoltam, pl.: piskótatekercs, kuglóf, linzer, pogácsa.

De bármit megköszönök! :)



2016. júl. 28. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Én a céklás brownit szoktam laktóz-gluténmentes változatban sütni.


450 g cékla megfőzve (lidlben lehet kapni főtt céklát, abból picivel finomabb)

3 tábla étcsoki (magas kakaótartalmú, itt is figyelj a laktózra)

200 g margarin (figyelj, hogy laktózmentes legyen)

160 g cukor

4 tojás

140 g rízsliszt (de készült már gluténmentes kenyérlisztből is)

20 g keményítő

2 kiskanál sütőpor


A csokit a margarinnal vízgőz felett megolvasztjuk

a főtt céklát megpucoljuik, lereszeljük (inkább nagy lyukú reszelőn), de lehet pürésíteni is, ami gyorsabb, de reszelve finomabb lesz a süti szerintem.

A tojást a cukorral habosra keverjük, majd hozzáaadjuk a célkát, majd a csokit végül a lisztes-sütőporos keveréket

kimargarinozott, vagy sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük és 180 fokon 20-25 percig sütjük

Kicsit lágyabbra kell sütni, úgy lesz az igaz

Jó étvágyat


Nekem légkeverésées sütőm van, abban 20 perc alatt megsül. Ízre a céklát nem lehet kiérezni, de nagyon jó állagú lesz tőle a süti

2016. júl. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Facén van egy glutén mentes élet... nevű csoport, nagyon hosszú neve van, ott vannak glutén meg laktóz mentes receptek amik be váltak :)
2016. júl. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Villámgyors kókuszos süti. (net) Én rizsliszttel és laktózmentes tejjel csináltam. Nagyon jó lett. Csoki helyett gyümölcsöt is tehetsz bele.
2016. júl. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van egy csomó recept ami nem direkt gluténmentes, azok mind finomak. Gondolok itt olyanokra amik olajos magokból készülnek: mákos (ez magában elég tömény, lehet keverni az ízetlenebb mandulával), diós, mogyorós, mandulás "piskóták".

Pl [link] (a zsemlemorzsa nyugodtan kihagyható)

2016. júl. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Én nem szoktam külön receptet keresni, hanem egyszeruen a finomlisztet pl helyettesitem rizsliszttel ugyanolyan mennyiségben (kevert tesztaknal). Kelt tesztat glutenmentesen mar nehezebb elkesziteni, mert a keleszteshez plusz "adalekanyagok" kellenek, illetve en leveles tesztat sem probaltam. De palacsinta, muffin, piskota, kekszek tokeletesen mukodnek rizsliszttel is.

Kedvenc recept (amerikai palacsinta szeru): 1 tojas (kulon felverve),1 banán, kb. 80 g rizsliszt, fel-1 dl tej (amennyi kell hogy surubben folyo teszta legyen), ezt kisutom, cukor nem kell bele mert a banán édesiti.

2016. júl. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nalunk sok gyerek is glutenerzekeny es laktoz is a csaladban. Ezt a sutit mindenki imadja es tortanak is kivalo.

Piskota: 5 tojas, 5ek.cukor, 5 ek.rizsliszt, 2ek.kakaopor(cicas az gm.) 5ek.viz, 1cs.sutopor Nagymeretu tepsiben kisutom,kettevagom es mehet bele a krem.

Krem: 4dl hulala tejszin, 1ek.kakaopor, 1cs.dr.Oetker habfixalo es 2 cs.van.cukor

A tetejere pedig Tibi csoki a regi sima, az is gm.

Igy kapsz egy isteni finom gluten es tejmentes csokis finomsagot ami gyorsankeszen is van. Nem tudok belole eleg csinalni:))

2016. júl. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi azoknak, akik valóban receptet írtak. Amint lesz rá alkalmam kipróbálom őket.

Ha valaki tud még jó receptet írjon. Köszi:)

2016. júl. 29. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!