Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Vasárnap csináltam carbonara...

Vasárnap csináltam carbonara spagettit, carbonara alapporból, mivel kolis vagyok sokat hoztam el, de nem ettem meg. Holnap még jó? Ehetek belőle?

Figyelt kérdés

2019. febr. 13. 22:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
62%

Sacc/kb. nem lett volna semmi baja/-od, ha hűtötten hoztad el, ill. másnapig is hűtőben tartod.

Az a kérdés, h. az utad alatt mennyire melegedett fel.

Kicsit beleszagolsz, megkóstolod, legfeljebb kellemetlen a szaga, az íze, de nem lesz semmi problémád egy falattól. Ha meg nem érzel semmit, akkor ehetted volna.


A konyhapulton hagyott spagettis sztori, teljesen más 'tészta'.

Egyrészt 4 (!) napig nem volt hűtve, másrészt húst is tartalmazott.


Nem tudom, mit tanítanak manapság bioszból a gimikben, de anno (25 éve) bennünket a különböző élelmiszerekkel kapcsolatos, ill. élelmiszergyártásban előforduló a gombákról, baktériumokról kiokosítottak.


Itt a Clostridium botulinum nevű baktérium volt a ludas, ami a botulizmust (súlyos, néha halálos kimenetelű ételmérgezést) okoz, ami kolbászmérgezés néven is ismert (volt, főleg régen, mikor vidéken még sokan maguknak készítették a húsárut).


(Ha valaki nem mikrobiológusnak készül, akkor is érdemes a C.b. 'barátait' is lecsekkolni, mind ott vannak az életünkben: Escherichia coli, Saccharomyces carlsbergensis, Mucor mucedo, Saccharomyces kefir, Saccharomyces cerevisiae, Lactobacillus bulgaricus, Claviceps purpurea, Penicillium notatum)


Egy kétnapos hűtött ételtől semmi bajod nem lesz - ha egyébként egészséges vagy, nem csecsemő, akinek még hiperérzékeny a bélrendszere, vagy idős, aki egyébként is gyógyszereken él.


Hihetetlen mértékű élelmiszerpazarlás folyhat Mo.-on is, ha a hozzászólók nagy része kidob egy kétnapos főtt ételt (minden kóstolás nélkül).

2019. márc. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
39%
Kedves utolsó. Okoska. Nézd a dátumot. 4 napos kajáról ír. De sebaj.
2019. márc. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Febr. 13-ból nem jöttem rá, h. négy napos, de legközelebb majd nézem a naptárt...

Egyébként a romlott (bomló, rohadó, erjedő) fehérjétől (tojás, hús, hal, gomba) előbb betegszik meg az ember, mint a tésztától, aminek a többségben manapság már nincs tojás.

2019. márc. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
Mert birka vagy. Le volt írva az előtte szóltakban. Nem mindent aznap írnak amikor olvasod de okoskodj kérlek tovább.
2019. márc. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!