Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Igaz, hogy a krumpli tápanyaga...

Bubuka508 kérdése:

Igaz, hogy a krumpli tápanyagai csak akkor érvényesülnek maradéktalanul, ha kenyeret is eszünk hozzá?

Figyelt kérdés
2019. márc. 5. 13:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Nem, csak a kövér emberek mondják ezt.
2019. márc. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
dehogy is! ez a kenyeret mindenhez dolog a parasztoktól jön, mert régen nem jutott általában elég kaja, így kenyérrel pótolták a szükséges kalóriákat. nagymamám a mai napig kenyeret eszik mindenhez, krumplihoz, tésztához, szénhidrát szénhidráttal. engem is mindig megkérdez hogy kérek-e kenyeret, szegénynek 27 év alatt nem tűnt fel hogy alig eszek kenyeret bármihez
2019. márc. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Dehogy is. A kenyeret azért ették minden mellé, hogy jóllakjanak!
2019. márc. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem igaz.
2019. márc. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A krumpli fö tápanyaga a keményítö, és ugyanezt tartalmazza a kenyér is, ezért értelmetlen a tanács - a keményítö másból bevitt keményítö nélkül simán felszívódik.

Jóformán nincs olyan élelmiszer, am felszívódásához kell valami mást is fogyasztani mellé, egyedül a zsírban oldódó vitaminokat tartalmazó zöldségfélekhez javasolt valamennyi zsiradékot - zsír, vaj, olaj - fogyasztani.

2019. márc. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz. Ez egy biztos út az elhízáshoz.
2019. márc. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Botond1999 ***** válasza:
100%

Kenyeret krumplihoz = szénhidrátot szénhidráthoz.

Ez az elhízás legbiztosabb és leggyorsabb módja.

2019. márc. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez az átlagemberek véleménye, de én nem erre vagyok kíváncsi, hanem az igazságra. Azt én is tudom, hogy szénhidrát van mind a kettőben, de azon kívül még elég sok minden más is, emiatt állítják egyesek, amit írtam. Én a többi anyag élettani hatására gondolok. A malacnak sem véletlenül adnak mást is, nemcsak krumplit főznek neki. És szerintem nem véletlenül született meg a krumplis kenyér, a krumplilángos (az is tartalmaz lisztet is) és a hasonló találmányok. Ha orvos van itt valaki, elsősorban az ő véleményét kérdezem.
2019. márc. 6. 13:36
 9/12 anonim ***** válasza:
hidd el, keményítőn kívül tényleg nincs sok minden a krumpliban. főleg ha megfőzöd, akkor még az a kis c vitamin is lebomlik benne
2019. márc. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A krumpliskenyér, krumplilángos azért keletkezett, mert ha krumplit is adsz ezekhez, akkor tovább marad poha és igy finomabb.

A disznónak meg azért adnak egyebet is, mert a krumpliban nincs neki elég kalória, viszont ez is plusz kalória, és a disznók szeretik.

2019. márc. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!