Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ami gabonamentesnek van írva...

Ami gabonamentesnek van írva az gluténmentesnek számít? Mármint eheti glutén érzékeny?

Figyelt kérdés
2019. márc. 23. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Gluténérzékenység esetén mindenképpen kerülni kell:


Búza és a búzatartalmú élelmiszerek

Rozs és a rozstartalmú élelmiszerek

Árpa és az árpatartalmú élelmiszerek

Korpa és a korpatartalmú élelmiszerek

Tönkölybúza és a tönkölybúzatartalmú élelmiszerek

Kamut-búza és a kamut-búzatartalmú élelmiszerek

Maláta és malátatartalmú élelmiszerek

2019. márc. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom.. de a cukrászdában a süti nem gluténmentesnek van írva hanem gabona mentesnek, rákérdeztem azt mondtak tuti glutén mentes de nekem fura hogy gabona mentesnek írták ki és nem glutén mentesnek..
2019. márc. 23. 13:12
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezért nem vagyok benne biztos h ami gabona mentes az glutén mentes csak más szóval??
2019. márc. 23. 13:13
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Kérdezd meg, hogy akkor mi van benne? Ugyanis olyan süti, amiben semmiféle gabona sincs, nem szokott lenni cukrászdákban. Ha meg nincsenek tisztában avval, mi van benne, akkor jobb elkerülni azt a helyet.


De ha te (vagy valaki más) tényleg gluténérzékeny, akkor nem igazán jó ötlet venni valahol készterméket, kivéve, ha nagy üzemben készült,mert ott van ellenörzés - de még jobb otthon készíteni, akkor biztos ugyanis, hogy mi van, illetve mi nincs benne!

2019. márc. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen van gluténmentes süti. Egyre több helyen. Ha azt mondták, hogy nincs benne, akkor nyugodtan hidd el.
2019. márc. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%

Ne haragudj, de ha "gabonamentes" sütit írnak, akkor nagy valószínüséggel fogalmuk sincs arról, MI a "gluténmentes"!


Emellett igen sok helyen csak rámondják, hogy gluténmentes, ha valaki így kérdezi, akkor is, ha nem az.

2019. márc. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

ma 14:33-as: a kérdezö által említett helyen NEM gluténmentes, hanem gabonamentes sütit emlegetnek!

Gluténmentes még csak lehetséges, de gabonamentest nehezen lehet elképzelni, mert gyakorlatilag minden liszt valamilyen gabonaból van (a rizs, kukorica, köles, stb is gabona!!!)


Gabonamentes akkor lehet, ha paleós, azaz olajos maglisztböl van, de ilyen módon meg nem igazán lehet hagyományos sütit készíteni, egész más lesz az eredmény, és eléggé kizártnak tartom, hogy bármelyik cukrászdában is paleós recepteket használnak! Ha meg igen, akkor az lenne kiírva, nem pedig gabonamentes, a kettö ugyanis nem azonos!

2019. márc. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

Van egy csomó magliszt, és lisztkeverék, amit glutén érzékenyek is használhatnak. Szóval simán lehet sütni.

A kérdező meg rákérdezett, hogy eheti e glutén érzékeny.

De akkor ne egyetek 😊

2019. márc. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%

Cukrászdában még nem láttam maglisztböl meg hasonlókból készült dolgokat!

Ezen kívül ami infót a kérdezö kapott, abból nem derül ki, hogy van-e glutén a sütikben.

2019. márc. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!