Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mit visztek a suliba/munkahely...

Mit visztek a suliba/munkahelyre tízóraira amit egészséges?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni egészségesen enni, csak eddig azt nem tudtam eldönteni, hogy mit vigyek magammal az iskolába ami könnyen elcsomagolható, nem foglal el sok helyet. Vannak ezek a csoki/müzli szeletek is, de amiket eddig láttam az mint tele van cukorral. Vegán opciók is jöhetnek!

2019. márc. 26. 07:08
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Én két iskolai éven át minden reggel zabkását vittem, esetleg mellé egy szendvicset, de az ritka volt. Kis műanyag edénybe volt, magam főztem, általában fahéjas almás volt. Nem a legegészségesebb minden reggel ugyanazt enni, de párszor vihetnél, finokan el lehet készíteni, meg gyümölcsöket
2019. márc. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
alma, banán, datolyaszilva, egészséges szendvics (pl. barna vagy félbarna kenyérben tojáskrém, tonhalkrém, sajt, főtt tojás, stb.)
2019. márc. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
előre megpucolt grapefruit, narancs, mandarin műanyag dobozban
2019. márc. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Bio bébiétel(nem a csirkepörkölt nokedlivel változatra gondolok!), olyan mint a gyümölcsturmix, én imádom. Vagy készíthetsz magad is :)

Gyümölcssali

Pirított magok(mogyoró, mandula, kesudio, tökmag ezekből van előre megtört )

Előre összevágott répa,retek,ubi vagy más zöldség

Nekem gyakran ilyesmikből áll a napom :)

2019. márc. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Gyümölcsöt.
2019. márc. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Amiket én szoktam enni:

gabonapehely magában elrágcsálva, zabkása (otthon főzött), sajt mindenféle variációban, pl. sonka+sajt, egy alma+sajt, kenyér helyett korpovit keksz, puffasztott búza/rizs szelet, illetve mostanában szoktam hummuszt készíteni. Ez csicseriborsó (konzerv), darált pirított szezámmag, kicsi olaj + fűszerek összeturmixolva. Hűtőben sokáig eláll, egy konzervből pedig elég nagy mennyiség kijön. Amit múlt héten készítettem, még most se fogyott el, a héten még azt eszem. Kis műanyag dobozban szoktam vinni, ebbe mártogatom a kekszet vagy puffasztott szeletet.

Lehet készíteni zabkekszet is, ehhez sem kell különösebb főzési tudomány. Egy bögre zabpehely plusz egy fél bögre zabpehely ledarálva kávédarálóban lisztnek. Lekvár egy kanállal (ennyi cukor lesz benne), aszalt gyümölcs, olajos mag, ami tetszik, plusz annyi tej vagy növényi ital, amitől formázható massza lesz belőle. Lehet még friss gyümölccsel is készíteni, ekkor nem kell bele tej. Gombócokat formázol belőle, 180 C fokos sütőben 10-15 perc, és kész. Akár papírba csomagolva is el lehet vinni.

2019. márc. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kifelejtettem a legújabb slágert: banán összetörve villával, egy kicsi mogyoróvaj, pici citromlé, hogy ne barnuljon meg. Ezt is el lehet vinni dobozban.
2019. márc. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!