Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Lehet romlott a már 9-10...

Lehet romlott a már 9-10 hónapja bontott, de nem lejárt szavatosságú fagylalt?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron vettem egy vitromos Cartedor fagylaltot, illetve egy Sparos vöröset. Mind a kettőre 2020as lejárati dátum van írva. Ezeket most nyáron meg lehet még enni?

2019. ápr. 27. 06:47
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Ne edd meg,valószinű rossz már,az íze is olyan mint a mélyhűtő szaga.Nem mindegy az sem hogy hány fokon van a mélyhűtőd.De ennyi idő után garantált a "hűtőíz"
2019. ápr. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
A bontott már volt szobahőmérsékleten és feltehetően bontásnál a levegőből bekerülhettek baktériumok.
2019. ápr. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
"Kedves" első... Nekem a jégkrém az a palcikás jégkrém míg amit a fagyizóban kanalaznak neked illetve a dobozos verzió is a boltokban nekem fagylalt. A margarin meg a vaj meg két külön dolog nyilván, de ez a megnevezés dolog szerintem azon múlik ki hogyan szokta meg, nálunk a családban mindig is fagyinak hívtuk ezeket. Tudom hogy a boltban is így van hogy dobozos jégkrém, de remélem most jobb lett a napod, hogy megmondhattad a magadét.
2019. ápr. 27. 07:13
 4/8 A kérdező kommentje:
A többieknek nagyon szépen köszönöm!:) Nem kockáztatok akkor inkább.
2019. ápr. 27. 07:14
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
A szavatossági idő bontatlan, megadott hőmérsékleten tárolt élelmiszerre vonatkozik. Felbontás után a szavatossági idő már nem szamit. Kb 3 hónappal a felbontás után már nem hinnem, hogy tökéletes a minőségbe, fel év után pedig egészen biztosan kidobnám
2019. ápr. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem meg ha a fagyasztóban volt, akkor annak semmi egészségkárosító hatása nincs.

Ellenben az élvezeti értékén valóban ronthat, ha bevette valamelyik étel, vagy zöldség szagát (pl.kapor)

De ha rendesen zárt a fedő, akkor még ez sem lehet.

2019. ápr. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
ha a fagyasztóban volt én simán megkóstolnám, és ha nem érzek rajta semmilyen gyanús ízt akkor megenném
2019. ápr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%

Egész biztos, hogy nem romlott, tehát semmi bajod nem lehet töle.

Viszont az állaga lehet, hogy nem optimális, mert lehet, hogy összeáll egy tömbbe.


MEgenni egész biztos meg lehet minden betegség vagy hasonló nélkül, esetleg az íze nem lesz tökéletes.


(A hütö/fagyasztószag meg csak ott lép fel, ahol nem rendesen tisztítják a hütöt vagy a fagyasztót, illetve ha nem fagyasztásra való zacskóba csomagolják az élelmiszereket)

2019. ápr. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!