Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A száznapos tojást érdemes...

A száznapos tojást érdemes megkóstolni?

Figyelt kérdés
Honnan beszerezhető?
2019. ápr. 27. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Nem érdemes.
2019. ápr. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ha lehet, maradok a frissnél. Viszont aki szereti az egzotikus ételeket, neki állítólag érdemes megkóstolni.
2019. ápr. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Készítése

Alapanyagul nyers kacsatojás vagy ritkábban tyúktojás (esetleg fürjtojás) szolgál, ezt három hónapra egy faszénből, oltott mészből, sóból és vízből álló keverékbe helyezik. Idővel a tojásfehérje zselatinszerű, borostyánszínű masszává alakul át, a tojássárgája pedig túrószerű, krémes konzisztenciát vesz fel és bezöldül. Vannak más konzerválási módszerek is, a felhasznált konzerváló keverék összetevői többé-kevésbé eltérőek lehetnek.


A száznapos tojás hónapokig eltartható (hasonlóan a régen pincében, oltott mészben tárolt görögdinnyéhez). Kínában alapvetően két fajta bőrtojást különböztetnek meg; a félkemény tojássárgájút, amelynek kellemes, könnyű aromája van, utóíz nélkül, illetve a kemény tojássárgájút, amelynek elég csípős, kicsit sós íze van, sokáig megmaradó utóízzel. A kínai konyhában előétel, szójaszósszal ill. ecettel és gyömbérrel kínálják.(próbáld ki a nyárra kész lesz)

2019. ápr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Garantáltan nem "romlott" tojás, ahogy sokan gondolják, tehát bajod semmi esetre sem lesz töle.

Ízre eléggé megosztó, márcsak azért is, mert aki elöítétettel kóstolja meg - ahogy a magyarok többsége, mert "nem pörkölt vagy sült hús" -, annak egész biztos nem fog tetszeni.

Nekem elég közömbös volt, jó étvággyal meg tudtam enni, de nem éreztem annyira különlegesnek sem, hogy feltétlen vegyek máskor is.

2019. ápr. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem láttam mèg sehol Magyarországon. Én egyszer csinàltam magamnak, nem volt semmi extra. A zöld/fekete szín miatt kicsit nehezen kóstolja meg az ember. Szerintem nem ér annyit az egész hogy rendszeresen három hónapig kerülgesd a meszes fazekat, de egyszer érdemes kipróbálni.
2019. ápr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!