Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Valóban rosszabb élelmiszereke...

Valóban rosszabb élelmiszereket szállítanak kelet Európába mint nyugatra?

Figyelt kérdés
Állítólag pl a Cola sokkal finomabb külföldön nyugaton mint nálunk.. De csomó ilyen élelmiszer van állítólag.. Nem kéne az EUnak tennie valamit emiatt?
2019. máj. 21. 08:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%

Elvileg nem. Gyakorlatilag igen.

Az EU-nak?

Sok sikert...

2019. máj. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Pl az ECHA az európai vegyi anyag ügynökség nagyon szigorúan szabályozza a vegyi anyagokat az EU ba a REACH rendelettel. Egységesen annyi és olyan anyag lehet benne mint máshol. Ott működik?
2019. máj. 21. 09:01
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ott sem működik! Országhatáron belül egységes. Az élelmiszerekről meg azt kell tudni, hogy a sajátos ízvilághoz igazítják. Életemben nem ettem még olyan íztelen mekis sajtburgert, mint Angliában, mivel itt nem úgy fűszereznek, mint nálunk. És ez kb mindenre igaz, a Coca Cola Törökországban pl baromi cukros, náluk alapból nagyon édesen sütnek pl.
2019. máj. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden országban más a cola, pl egyiptomban a fanta narancs olyan mintha narancsot ennél, isteni finom.

Amerikai cola extra cukros

2019. máj. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Horváh Péter válasza:
58%

Igen.

És nem csak élelmiszerből kapjuk a hulladékot. Dolgoztam raktárban. A raklapokon ott díszelgett a nagy piros "osteuropa" címke. Volt például hogy véletlenül bekeveredett a rakatba "nyugati" sampon. Mit mondjak?! Még a színe is sötétebb volt. Sűrűbb és illatosabb mint a "keleti". Nyugatra a minőség megy, a keletieknek jó a mocsok :(

2019. máj. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Nem vettem még észre. Sok helyen jártam, és nem tapasztaltam, hogy ugyanaz a termék más minőségű lenne.

Üdítők sem finomabbak, csak az adott ország, térség ízléséhez igazítják, mert úgy jobban fogy. Nekem már sehol sem ízlik, amióta cukor helyett édesítővel nyomják tele :D

2019. máj. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
28%
Hát magyarországra csak a szart öntik az 100%, az átlag meg se tudná fizetni a minőséget.
2019. máj. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos itt nem csak a szájízekről van szó, a jelenség valós és tényleg én is úgy érzem hülyének néznek minket.

A férjem Németországban dolgozik, a sógornőm pedig több mint 10 éve kint él, szóval látok, hallok, eszek nem csak itthoni dolgokat.

Írok egy példát a sok közül: Van egy fajta félkész tepsis halkészítmény, min különböző feltétek vannak, csak be kell tenni a sütőbe alutálcástul. Én is szoktam venni itthon, és a férjem is ott kint. Mikor mondta telefonban, hogy ő azt vacsizott csak, csodálkoztam, mert nekem nőként a fél fogamra nem elég. Aztán kiderült, hogy amit ő vesz abban háromszor vastagabb halszelet van, mint az itthoniban, holott ugyanaz a márka. Csomagolás dizájnja, mérete dettó ugyanaz.

Egyszer vetetett velem mikor haza jött, és akkor mondta hogy az ottaninak rohadtul nem ez a tartalma.

Bár nem élelmiszer, de másik példa, van egy bizonyos öblítő amit csak is onnan hozatok, mert jóval intenzívebb az illata mint az itthoninak.

Az, hogy valamit a nép szájízére formáznak az még érthető. Lehet kapni Németországban is pörköltet, (ők azt is gulyásnak hívják) de természetesen köze sincs még ránézésre sem a magyarhoz, de ők nem bírják azt sok paprikázást ahogy mi főzünk. Ez eddig oké.

De az, hogy egy adott márka és látszólag azonos termék között ekkora különbség legyen, mondván nekünk jó a silányabb is, az tényleg bosszantó, de nem tudunk mit tenni. Nem vesszük meg. És hogy miért teszik ezt velünk, szintén nem értem.

2019. máj. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%

#8. voltam, és 7-nek reagálok:

Ha hiszed ha nem, ugyanolyan árban vannak kint is. Azok amikkel minket becsapnak. Hidd el, sokat beszélgetek erről a férjemmel, mindketten szeretünk jókat enni, és mindig információt cserélünk, hogy ő kint mit mennyiért evett. Sőt, hogy bosszantsalak, még van hogy olcsóbb is....

Pl. az az öblítő amit vele hozatok.

2019. máj. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
54%
:0 Tényleg? Tudom. Nem kell németországig se menni. Átszámítva még olcsóbb is.
2019. máj. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!