Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Valóban rosszabb élelmiszereke...

Valóban rosszabb élelmiszereket szállítanak kelet Európába mint nyugatra?

Figyelt kérdés
Állítólag pl a Cola sokkal finomabb külföldön nyugaton mint nálunk.. De csomó ilyen élelmiszer van állítólag.. Nem kéne az EUnak tennie valamit emiatt?
2019. máj. 21. 08:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy minden országban vàltozhatnak a termékek, a lakosság igénye alapján. Amerikában pl a kóla és az édességek is édesebbek, mert arra van igény.


Egyébként aki nyugati cuccokat szeretne vásárolni, ajánlom a Müllert. Sok édesség és takarítószer Németországból jön, német minőség (még magyar címke se nagyon van rajtuk, max ragasztva utólag).

Amúgy a fő probléma szerintem az, hogy ezek ugyanannyiba kerülnek nálunk, mint nyugaton. Csak nem ugyanannyi fizubòl kell kigazdàlkodni itthon, mint nyugaton. Ez engem jobban bosszant, mint a minőség probléma.

2019. máj. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
31%

Ez hülyeség. Magyarországon is többféle "készletből" lehet vásárolni. Csak egy példa, Palmolive termékek, konkrétan fogkrém. Mindig ugyanazt veszem. Találkoztam már Kínában gyártottal, Lengyelországban gyártottal. És nincs ilyen, hogy hozzánk csak a Kínai jön, és nyugatra meg az itt Európában gyártott.

Öblítőt is vettem már Müllerben, németet, nuku magyar felirattal, és vettem "eurós" boltban majdnem fele annyiért. Nem volt köztük különbség, pedig az öblítőre nagyon érzékeny vagyok. 15 éve ugyanazt használom, úgyhogy bárhol, bármilyen kis változását felismerném.

2019. máj. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Ez csak nyugatellenes propaganda. Semmilyen minőségkülönbségről nincs szó, tapasztalat. A legtöbb terméknek kicsit más az íze különböző országokban, mert a gyártó a helyi ízlés szerint készíti. Pl hasonlítsd össze az osztrák és német Coca Colát, vagy a Nutellát, hogy csak egy pár példát mondjak. Más az íz, de nem azért, mert "rosszabb minőségű". Egyébként pont most láttam egy videót egy angol youtuberrel, aki brit és magyar Fantát hasonlított össze, és azt mondta, hogy a magyar neki sokkal jobban ízlik. Tehát ízlések és pofonok.
2019. máj. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
77%

Ez már az alapanyagokkal is így van...


Az osztrák paraszt jobban jár, ha kéz alatt eladja a megsemmisítésre szánt krumplit Keletre, aztán mi meg csodálkozunk, hogy az import krumpli (amin20 ft olcsóbb, és senki se veszi a magyart miatta... No comment) tele van fekete pettyekkel, kirágott lyukakkal, apró, rossz ízű...

2019. máj. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!