Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Fél éve lejárt szavatosságú...

Fél éve lejárt szavatosságú fagyasztott zöldség ehető még?

Figyelt kérdés
2019. máj. 21. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Én nem ennem meg
2019. máj. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Nyugodtam elfogyaszthatod
2019. máj. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
:D Nekem is ez a két dolog jár a fejemben. Fehérrépa, zöldbab meg ilyesmik vannak benne.
2019. máj. 21. 12:06
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A szavatosság csak azt jelenti, hogy addig garantálják az optimális ízt és állagot. Ennek lejárta után sincs baja, csak elöfordulhat, hogy nem tökéletes az élvezeti értéke, de megbetegíteni nem fog.

Emellett a szavatossági iröd úgy állapítják meg, hogy a feltételezhetöen garantálhaó idötartam kétharmadát írják rá, mert így egész biztos nem lehet elötte semmi gond vele.

A fagyasztott zöldségeket minden további nélkül meg lehet enni akár egy évvel késöbb is, nem romlik meg, csak az íze csökken, de ezt végsö esetben erösebb füszerezéssel ellensúlyozni lehet.

2019. máj. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Kutya bajod nem lesz tőle, legfeljebb nem azt az élvezetet nyújtja. Üveges ha kiolvasztod, nem roppanós, az íze a nullával egyenlő, de igazából ehető.
2019. máj. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálam tavalyi meggyek vannak a fagyasztóban, jégkrémet szoktam belőle készíteni.

Zöldségek esetleg valami rakottnak még jók lehetnek.

2019. máj. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!