Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tejszínt fagyasztottatok már...

Tejszínt fagyasztottatok már le? Gyümölcslevesbe nem kell az egész. (habtejszín, főzőtejszín)

Figyelt kérdés

Nem akarok egy héten 2x csinálni gyümölcslevest, már most is unom.

De hétvégén mégis összedobok egyet, nagy meleg lesz, lehűtve jó lesz.

Viszont a 2 decistől túl tejszínes nekem. Biztos va, aki így szereti, én most csak a felét fogom beletenni.

Érdekelne, fagyasztotta-e már le valaki, és utána milyen lett, amit főzött belőle.



2019. júl. 4. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
A kolloid rendszerekre a fagyasztás romboló hatású. Jelenesetben egy víz/zsír emulzióról van szó. Külön fagy ki a víz és külön a zsír. Felengedtetés után a két alkotórész külön fázist alkot. Főzésnél viszont nem biztos, hogy ennek lesz bármi jelentősége.
2019. júl. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

Simán lehet fagyasztani, kiolvasztás után alaposan össze kell keverni, akkor olyan, mint elötte.

Ha habtejszín és fel akarod verni, akkor mindjárt lehet kiolvadás után, elötte nem kell homogenizálni, egyböl fel lehet verni.

Ha fözéshez használod, akkor vagy alaposan összekevered elötte, de ha nem, akkor sem probléma az ételben, nem lehet észrevenni, hogy fagyasztva volt.

2019. júl. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Csinálhatnál belőle fagyit egyúttal :D
2019. júl. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Szét fog esni ahogy az első is írja. Kidobhatod utána.
2019. júl. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Én sok éve fagyasztok le rendszeresen tejszínt is, és fagyasztás után tökeéltesen használható, még véletlen sem kell kidobni!
2019. júl. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hétvégén felhasználok egy felet, a többi megy a fagyasztóba.

2019. júl. 5. 17:00
 7/8 A kérdező kommentje:

Amikor kiírtam a kérdést, lefagyasztottam a 2 decisnek a felét.

Következő héten csináltam újra gyümilevest, kivettem fél órával hamarabb.

Az égvilágon semmi baja nem volt.

Nem is fagyott kőkeményre, fél óra után szétvágtam a dobozt, mert folyékony nem volt, de olyan krémes volt.

A leves is tökéletes lett.

A 2 decisből az olcsóbb 200 ft körül van, a drágább 300.


De tegnap közeli lejáratosak voltak leakciózva, a fél literes volt 79 Ft, szóval vettem 5xfél liter. Így, hogy a fagyasztós megoldás tökéletes, ez egész évre elég lesz.

2019. júl. 20. 19:12
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Köszi a visszajelzést!
2019. júl. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!