Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tejszín felirat mit takar,...

Tejszín felirat mit takar, nincs külön feltüntetve, hogy habtejszín, amit fellehet verni vagy főzőtejszín?

Figyelt kérdés

Tes.x ban a habtejszínes részről vettem le, mert felakartam verni.De mikor készítettem volna, sehogy se sikerült,pedig habfixálóport is tettem bele....

nem az volt rajta, hogy főzőtejszín, csak sima TEJSZIN felirat...


2015. dec. 27. 11:59
 1/9 anonim válasza:
0%
Én a sima tejszínt kávéba használom. Mellé nyúltál, előfordul.
2015. dec. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a zsírtartalmát, és kiderül. 30%-tól habtejszín, az alatt főzőtejszín. 10% alatt kávétejszín.


Normál esetben a tejszín az állati habtejszínt jelenti, úgyhogy én is felhúznám magam, ha nem tudnám felverni...

2015. dec. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát igen...pedig direkt a habtejszint akartam ,amit felverhetek...oda volt téve.


Akkor erre a célra csak habtejszín feliratosat lehet venni ezek szerint.De ezt miért nem lehet felverni, tejszin-tejszin:) ?

2015. dec. 27. 12:17
 4/9 anonim ***** válasza:
A zsírtartalom miatt. 30% alattiból nemigen lesz hab, a zsírtartalom a lényeg.
2015. dec. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Mindegy, hogy mi van ráírva, jól írja az előző, 30 %-os az a tejszín, amit már fel lehet verni (elvileg ) habnak. Persze ennek is nagyon hidegnek kell lenni, és sajnos még akkor sincs garancia, hogy fel is verődik.

A főzőtejszín, az 20 %-os, a tejföl opciójaként gyártják Mo-on kb 20 éve.

Soha nem lehet még fixálóval sem habot verni belőle, de mindig fel is tüntetik, hogy "főző" tejszín, szóval nem lehet összekeverni a habtejszínnel.

Azt viszont nem mindegyik gyártó írja rá, hogy "hab "-tejszín, még, ha 30, vagy annál magasabb zsírtartalmú is.

Tehát a sima tejszín felirattal nincs gond, meg kell nézni, hogy mennyi a zsírtartalma.

2015. dec. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Koszonom.
2015. dec. 27. 13:15
 7/9 A kérdező kommentje:

Megneztem a dobozat,csak 10% os volt...:(

Legkozelebb ezt is figyelni fogom mar...:(

2015. dec. 27. 13:19
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az viszont nem korrekt, hogy a 10%-os tejszínt csak simán "tejszín" megjelöléssel árusítják.
2015. dec. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát nem.de az se volt véletlen, hogy a felverős tejszínek közé rakták...Biztos volt más is aki így járt,de legközelebb jobban figyelek.Mindig tanul az ember...
2015. dec. 27. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!