Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Bajom lesz attól, ha megégett...

Bajom lesz attól, ha megégett a popcorn és én megettem?

Figyelt kérdés

Voltak benne világos és fekete közepűek. A világosakat megettem, meg lehet véletlenül egy -kettő feketét is megettem.


Illetve sokszor fordult elő, hogy apa grillezett és mindig nagyon megsüti a grill húsokat, szerintem szinte megégeti, mert fekete lesz a teteje. És hát megesszük.


Illetve néha ha elmegyünk pizzázni sokszor az van, hogy megégetik a pizza szélét. Azt ti megesztitek?



Sokáig nem foglalkoztam ezzel a témával, de az utóbbi időben próbálom kerülni az égetett kajákat. Félek betegségektől, ráktól.



2019. júl. 15. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Rákos akkor leszel,ha egy sejted génállománya károsodik és ezzel a deffektussal tovább osztodik, majd az is osztodik és így tovább, s tudjuk, hogy azonos alakú, eredetű, funkciójú sejtek szövetet alkotnak, tehát ezen hibás sejtekből hibás szövetek lesznek, vagyis daganat képződik.


Nem fog az égett kukorica\teszta\pirult hús rákot okozni.

Legalábbis lehetetlen elképzelni, hogy az onkológus a diagnózis felállítása után azt kérdezi a betegtől, hogy "ugye nem evett pirítóst?"

2019. júl. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. júl. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Az égett, fekete étel rákkeltő.

De pár szemtől semmi bajod nem lesz.

2019. júl. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Az első kicsit leegyszerűsíti.

Az orvos biztosan nem fog ilyesmit kérdezni, de attól még a túlégetett dolgok rákkeltők.

Persze nem pár szem popcorn, de lássuk be, nagyon keveset tudunk a rákról, és fogalmunk sincs, mitől alakul ki valójában.

Minden csak feltételezés, de semmi sem biztos.

A stressz, a dohányzás, a genetika, az ételek, ezek mind találgatások, de mégis rákos lesz olyan is, akinek a családjában sosem fordult elő, aki nem dohányzik, aki csak salátán él, aki kiegyensúlyozott és boldog életet él.


Én pontosan ezért félek tőle, mert bármikor, bárkinél flütheti a fejét, valójában azt sem tudni, valamitől alakul-e ki vagy mi visszük be, azaz kb "elkapjuk".

Mert akkor mi az oka, hogy az egyik stresszelő és éegtt ételt evő embernél előjön, a másiknál meg nem?

Nagyon sötét folt ez még mindig.


Ettől persze eszek, ami jól esik, mert egész életünkben nem vonhatunk meg magunktól mindent. Figyelek, amennyire tudok, de ez még nem biztosíték semmire.

2019. júl. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteiteket. Utolsó én is hasonlóképp gondolkodom. Nagyon elgondolkodtató amiket írsz és egyben ijesztő is, hogy sajnos nincs konkrétan igazság csak találgatások. :/
2019. júl. 15. 23:34
 6/6 anonim válasza:

Egy ismerősöm kb 20 éve eszi félig égetten a húsokat, sütit, palacsintát, akármit. Semmi baja nincs. :)


Nem tudom hogyan tudja megenni..

2019. júl. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!