Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Rizsfőzés közben olajon...

Rizsfőzés közben olajon pirítás után forró vizet rá miért csap fel olyan félelmetesen vagy mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

A forró olajra öntött forró víz robban végül is? Vagy mi nem jó? Egészen félelmetes jelenség néha...


Vagy előbb egy kis nem forró vizet kéne beleöntenem, és csak utána a forrót? Tudom, hogy alapból egyáltalán nem forró vízzel kéne felöntenem, mert a lényeg, hogy együtt melegedjen a rizzsel, de amikor mindenféle színes rizseket készítek, pl. van barna-piros-fekete rizskeverékem, akkor annak olyan hosszú a főzési ideje, hogy ezzel csökkenteném, meg mindenki körülöttem forró vízzel önti fel, de nem hiszem, hogy mindenkinek úgy csap fel, amikor ráöntik a forró vizet... Olyan félelmetes... :) Béna vagyok? Pedig csak fizika-kémia az egész, nem? :)



2019. aug. 18. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Forró olajra víz sose jó...
2019. aug. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 qkker1 ***** válasza:
95%
Túl forró az olajos rizs.
2019. aug. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De akkor mi a teendő? Az volt a rizs zacskójára írva, hogy először két percig olajon pirítandó. Szerintem még csak nem is volt két perc... Vagy húzzam le akkor kicsit a tűzről, amikor jön a forró víz, hogy kihűljön picit, ahogy vki magánba is írta?
2019. aug. 18. 20:32
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy kicsit(pár pillanatra vagy 1-2 percre, mennyiségtől függően) húzd félre és csak azután öntsd rá, kevergesd közben.
2019. aug. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Aki nem ért egyet azzal, hogy forró olajra víz sose jó, annak kívánom, hogy próbálja ki :)
2019. aug. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Ötoske, én ráöntöm ha 1-2 kanálnyi olaj van a serpenyőben a rizs alatt, nyilván nem pucéron főzök és óvatos vagyok, hosszú szárú a fakanál amit használok stb.

Nem arra biztattuk a kérdezőt, hogy a felforrósított ujjnyi olajba locsoljon vizet, az tényleg életveszélyes.

2019. aug. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Vicces, nem vicces, bolond, buta vagy totálisan őrült :D - de én eskü csak pár fülbevaló öltözetében és sima kanállal kevergetve főztem tegnap is :D - hangozzon ez bármilyen extrémül is :D - de így már legalább számomra is érthető, hogy miért jutott el az ijedelmes pánikom idáig, hogy még kérdést is írjak belőle... :D :D :D


Köszi a tippeket, sosem késő tanulni, pláne, ha csak félig előre főzött, zacskós rizseken nőttem fel, most meg normál rizst főznék magamnak - nyáron, egyedül itthon, minek öltözzek fel...? :D


De oké: legközelebb legalább kötényke (viaszos vászonféle ám!) vagy fakanál vagy lehúzás és kihűtés kicsit, vagy ezek így mind együtt - ma is tanultam valamit! :D Köszi! :D :D :D (én legalább is jót kacagok saját magamon! :D Még szerencse, hogy nem égettem meg magam... Tán tényleg kéne egy fakanál...? ;) Sőt, tán ezért találták fel a fakanalakat...? Hm... Mondjuk nem fa, hanem hosszabb kiszedő kanalam van, akkor legközelebb ezt fogom használni tán... de inkább csak félrehúzom... ;)


Je! :) Köszi! :) Oktató nép! :D <3

2019. aug. 19. 15:24
 8/8 anonim ***** válasza:
64%
Forró olajra, zsiradékra SOHA nem öntünk vizet! Épp így tilos a savba, lúgba önteni a vizet, nem pedig fordítva. Bár ha valaki szeretne harmadfokú égési sérüléseket szenvedni, netán fel akarja gyújtani a lakást, annak csak ajánlani tudom. Na de hogy választ is kapj: Kis lángon pirítsd a rizst, és rendszeresen keverd át. Ha már elérte az általad kívánt színt, húzd félre a rizzsel teli edényt addig, míg nem méred ki egy pohárba, kancsóba a főzéshez kellő vízmennyiséget. Eztán tedd vissza a tűzre a rizses edényt, és mehet rá a víz (ami nem kell, hogy forró legyen). Így maximum csak sercegni fog, hisz volt ideje kicsit hűlni.
2019. aug. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!