Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti megmossátok a darált húst?

Ti megmossátok a darált húst?

Figyelt kérdés
Múltkor, a filézett csirkemell lemosása közben jutott eszembe, hogy amikor darált húst veszek a hentesnél, vagy a boltban, sosem szoktam megmosni. Ti megtisztítjátok valahogy a húst, amit nem ti daráltatok le? Ha meg nem kell, akkor ugyanilyen alapon minden más hús is veszélytelenül elkészíthető mosás nélkül?
2016. okt. 11. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

1. Ha a darált húst megmosod, akkor akár ki is dobhatod, mert minden értékesebb összetevöt kimosol belöle, emellett íze sem marad.


2. A húsokat ezen kivül eleve nem érdemes mosni, mert a hökezelés (sütés/fözés) során úgyis fertötlenítödik.


3. A (hideg vizes) mosással eleve nem sokat ártasz az esetleges szennyezödéseknek, legfeljebb az érne valamit, ha forró és mosószeres vízzel tisztítanád - de akkor meg ehetetlen lesz

2016. okt. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
persze szemenként kimosom hipóban...ki is centrifugázod?orvosi eset...
2016. okt. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Ha ilyen logikusan végiggondoltad ezt, akkor ezzel a logikával áruld már el, hogy akarod megmosni a darálthúst? (Egyébként nem kellene az egyben lévőt sem, ez csak egy hülye szokás).
2016. okt. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

Nem mosom meg, nem vagyok megőrülve :)

Igen, a többi húst sem lenne muszáj megmosni, mivel úgyis megfőzöd, megsütöd, így elpusztulnak a rajta/benne lévő mikroorganizmusok. De az egyéb húsokat, májat én is megmosom, van, hogy ecetes vízben. Ártani nem árt neki, viszont gusztusosabb úgy, főleg ha a levében állt.

A darált húst érdemes minél frissebben elkészíteni, illetve az üzemi csomagolás szokott tartalmazni nedvszívó alátétet, így jobban tárolható.

2016. okt. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ahogy leírtam a kérdésben, nem szoktam megmosni a darált húst, a mocskolódó kommentelők anyukáit szeretettel üdvözlöm.

Nyilván nem lenne probléma szétteríteni és mondjuk egy szűrőben átmosni, mint amikor leöblíted a kifőtt tésztát. A kérdés arra vonatkozott, hogy minden háztartásban azt látom, hogy az egyben vásárolt húst (mondjuk egy darab comb, vagy mell, akármi) jó alaposan leöblítenek, vagy akár hideg vízben hagyják állni. De a hús csak hús, szóval ami az egyiknél felesleges, azt a másiknál is ki lehet hagyni.

2016. okt. 11. 12:41
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
ne pattogjál,mennyél darálthúst mosogatni...
2016. okt. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

"De a hús csak hús, szóval ami az egyiknél felesleges, azt a másiknál is ki lehet hagyni."


Pontosan ezt írták a többiek is, de azt szépen figyelmen kívül hagytad. Köszönjük, hogy feltaláltad nekünk a spanyolviaszt.

2016. okt. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem, soha nem mosom meg a darálthúst.
2016. okt. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2016. okt. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
És kucu írta ki a kérdést :D
2016. okt. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!