Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy lehetséges az, hogy...

Hogy lehetséges az, hogy valami gabona vagy mi egyszerre leég és vizes is marad, pedig be kéne szívnia a vizet?

Figyelt kérdés

Konkrétan köles főzéséről van szó és másodszor fordult elő a barátom villanyplatniján, ő sem érti, hogy ez hogy lehetséges és én sem, pedig előtte ő is már egy csomószor készített és jól sikerült és persze én is, és ő még fizikus létére sem érti, hogy ez hogy lehetséges.


Nálam gáztűzhely van, ahol finomabban lehet a hőt hangolni, a villanyon persze nehezebb, lehet ez a gond, szerinte meg a köles fajtájától, de én elsősorban az elvet nem értem, hogy hogy éghet oda úgy, hogy közben még csurom pancsos?


Mit tudtok tanácsolni, hogy ez többet ne forduljon elő nála?



2019. okt. 20. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a hö alulról jön, ezért természetes, ahogy alja ég le. Pl. egy pörkölt is így tud leégni, alul odaég, miközben még van leve.

Valószínü, hogy az edény össze van karistolódva, ezért ég le hamar.

2019. okt. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem zubogva forr, a köles leülepedik az edény aljára, és elszigeteli a vizet.
2019. okt. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A barátod lehet hogy jó fizikus, de ehhez egy jó és logikusan gondolkodó, főzni tudó valaki kellene, HA...

... az 1-es és a 2-es nem válaszolták volna meg tökéletesen!:)

2019. okt. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Fakanál, kavargatás!:)
2019. okt. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi, meglepően logikus válaszokat írtatok, mindenkit felfelé "ujjaztam" ;) és meglep, hogy az emberem nem csak, hogy fizikus, de még doktor is belőle - tán itt üt be az állandó vicces beszólásom neki, hogy tán kérdezzünk meg egy fizikust... :D Így jár, aki csipkelődik: a végén kiderül, hogy tényleg nem ért hozzá... :D Pedig mennyire baromira logikus már, amiket írtok...


De amúgy a kevergetésre én mintha azt olvastam volna, hogy ne kevergessük, de akkor inkább kevergessük, mint odaégjen, oké... :)


Köszi mindenkinek! :)

2019. okt. 20. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!