Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Szarvacska tészta lefagyasztható?

Szarvacska tészta lefagyasztható?

Figyelt kérdés
Kicsit több tésztát főztem le, mint ami holnap elfogy a pörkölthöz.(szarvacska tészta 8 tojásos házi jellegű).kb.2 adag fog megmaradni.lefagyasztható a mélyhűtőben? milyen állagú lesz ha kiolvasztom? normál hűtőben hány napig tárolható? (kb 8 celsius fokon)? vagy milyen praktikák vannak, hogy akár hetek múlva is felhasználhatom? szégyellem kidobni.

2019. dec. 12. 21:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%

Nem lehet tesztat fagyasztani

Egyetek meg amennyit tudtok.

2019. dec. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Lehet
2019. dec. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%
Én tésztát soha nem teszek el,még hűtőbe sem...a baciknak kiváló táptalaj.
2019. dec. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Érdekes ötlet #3, mégis tele vannak a boltok tésztás hűtött és mirelit készételekkel
2019. dec. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#3.hmm .. érdekes néha 2-3 napig még elfogyasztom a hűtőben tárolt tésztát, most a fagyasztás,és a kiolvasztás ra gyűjtök tapasztalatokat.
2019. dec. 12. 22:34
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Én szinte mindig lefagyasztom, mert soha nem sikerül eltalálnom a mennyiséget, később meg jól jön, ha egy kevés köret kell csak. Mikróban felengedem és átforrósítom. A tésztának nincs semmi baja a mélyhűtéstől és én is élek még, de ha finnyásabb lennék, felhasználáskor összeforralnám a pörkölttel.
2019. dec. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Külön nem szoktam, de nem tartom őrült gondolatnak. De tésztás ételt, pl. pörköltet tésztával vagy káposztás tésztát fagyasztottam le és teljesen jó volt kiolvasztás után. :))szóval szerintem nyugodtan! A bacifóbnak meg üzenem : hőkezelés! 🤣
2019. dec. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%
meg nem fagyasztottam, de ha kiemgeded, forro, lobogo vizben par perc alatt felfrissitheted, az 1-2 napos teszta igy olyan lesz mintha akkor fott volna, nem szaraz vagy ragacsos. hatha jobb lesz igy az allapota :)
2019. dec. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

1. A fött tészta fagyasztható, ha nincs túlfözve (mert a melegítés során még puhol valamennyire.

2. Csak lassan szabad felolvasztani, különben könnyen szétmálik.

3. Aki szerint "még" normál hütöbe sem teszi, annak fogalma sincs a fagyasztás lényegéröl és értelméröl.

4. Ha a fagyasztott tésztát "forró, lobogó vízben" akarod felfrissíteni, akkor garanáltan ragacsos massza lesz belöle.

2019. dec. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem főzöd túl. bátran lefagyaszthatod és akár mikróban, akár a hűtőben hagyod kiengedni, jó lesz. Csak vízben ne melegítsd.
2019. dec. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!