Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Pörköltet gázon lehet a...

Pörköltet gázon lehet a legjobban megcsinálni?

Figyelt kérdés

Indukciós tűzhelyem van, de ahogy a nagy könyv írja, hogy egész kevés vizet kell csak mindig rátenni, míg elfő, úgy nekem mindig odaég a pörkölt.

Sertés darált húsból csinálok legtöbbször, mert szeretjük azt, néha csirke húst is teszek bele. De nekem ez csak úgy megy, hogy fogok 1 liter vizet, bedobálom a hozzávalókat, aztán addig főzöm, míg elfogy a víz, aztán kész is van. A hús puha, ízre jó. Akkor miért kell kevés vizet állandóan után töltögetni ?

Ettem már máshol is pörköltet, de az sem volt jobb, vagy rosszabb.


2020. jan. 29. 15:54
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
64%
kisebb langon probald, vagy mas modon. indukcioson is csinaltam mar de nem egett oda :/ de nyilvan bogracsban a legjobb :D
2020. jan. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
46%
marmint kisebb fokozaton, nem kisebb langon. es nezz ra hamarabb, neha keverd at
2020. jan. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
85%
es most latom daralt husbol csinalod, az inkabb valami ragu. a daralt hus pedig nagyon hamar elkeszul, mig a porkoltnek joval tobb ido kell
2020. jan. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
68%
A vízben főtt darált húsnak semmi köze nincs a pörkölthöz, még akkor sem, ha ti szeretitek! Hála istennek, én még soha nem ettem a te pörköltedhez hasonlót, de nem is igazán vágyom rá!
2020. jan. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
86%
Darált husbol pörkölt? Na ilyent sem hallottam még! Állitolag bográcsban a legjobb fatüzeléssel:-)
2020. jan. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
84%
Van pörkölt és paprikás, más technológiával készülnek. A pörköltnek a pörzsanyag a lényege, darált hússal nem is érdemes.
2020. jan. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom te vagy az a kérdező, aki alig tesz bele hagymát, mert szerinted édes lesz és évek óta írod ki ezt a pörkölt + víz keservet, ezért is darált húsból készíted.


Én is és más is már többször meghívtunk, hogy megmutatjuk neked, hogy kell készíteni egy tisztességes pörköltet, de még mindig ezen vergődsz!

Nem volt eddig senki a környezetedben, aki megmutatta volna?


Az én pörköltkészítési technikám pláne megugraná a szintedet, mert én a SOK megpirított hagymára teszek SOK pirospaprikát, nagyjából egy dl vizet, összekeverem, rá a hús, a só, megint összekeverem, lefedem, félidőben 1-2 zöldpaprika, 1 kisebb paradicsom, közben nem adtam hozzá semmi vizet, mégis lett rajta egy valaggal, mert a hús kidobta a levét, most már nem fedem le, mire a hús teljesen megpuhul, a kidobott lé is elfő és van egy halom finom sűrű zaftom, finom hússal,...ami nem vízben főtt darált hús.

2020. jan. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok

Ja és megcsinálom én neked bármin, gázon, villanyon, indukcióson, bográcsban, de még egy vasalón is, mint a reklámban, bár az utóbbin kicsit sokáig tartana.

2020. jan. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Neked sehogy Kérdező, mert nincs érzéked a főzéshez. Vagy csak a pörkölthöz? Én is olvastam már a pörköltes kérdéseid.
2020. jan. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
73%
nem ismerem a tobbi kerdeset ha o az, de en is ugy tanultam h pl 1 kilo hushoz fel ko hagyma siman kell. attol lesz jo szaftja. a vizet viszont sokallom egy litert, egy-ket decit ha ala ontok. nem lesz edes, szerintem csak a eomlott hagyma edes, nem? igazabol nem koszoltam, csak a szaga alapjan tippelek
2020. jan. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!