Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miből tudnám legjobban megcsin...

Miből tudnám legjobban megcsinálni a Raffaello krémjét ami legjobban hasonlít rá?

Figyelt kérdés
Az eredetire
2018. jan. 3. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

[link]


itt a recept,de ha nem tudsz angolul,akkor leírom neked(nem próbáltam,de azt írja hasonlít az íze az eredetire.).


-100 g habtejszín

-200 g apróra vágott fehércsoki

-75 g reszelt kókusz

-1 csipet tengeri só(szerintem a sima is megfelel)

-kókuszreszelék a díszítéshez

-pirított mandula a közepébe



Elkészítés:


-Helyezd a tejszínt egy edénybe,majd rakd fel a tűzhelyre és várj amíg elkezd egy kcisit forrni(ilyen buborékok kialakulnak a tetején)


-Majd vedd a tűzhelyről és add hozzá a felaprított fehércsokit.Egy-két percig hagyd állni,majd egy spatulával keverd el addig,amíg össze nem áll,és kapsz egy sima,sűrű szósz szerűséget.


-Keverd bele a 75 g kókuszreszelket és a csipet sót.


-Tedd egy hőálló tálba tegyél a tetejére folpackot majd tedd be a hűtőbe éjszakára vagy amíg olyan állaga nem lesz,hogy formálható lesz.(Én a jéghűtőbe tettem egyszer a trüffel alapomat,ami ugye ugyanez gyakorlatilag csak tejcsokival és habtejjel csináltam.Nem fagyott meg a habtejszín miatt.


-Vedd ki a hűtőből amikor kész és kanál segítségével kiveszel egy adagot és megformázod a kezeddel,hozzáadod a mandulát(ha akarod)majd megforgatod kókusreszelékből.


Leírom a kb.árakat.


Kókuszreszelék:200 FT

Habtejszín:330 Ft körül

Fehércsoki:200 Ft környékén már kapható.

Mandula az drága,de abból gondolom nem használsz majd soakt.

Bár,nem tudom,neked mi a sok,remélem segítettem.:)

2018. jan. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ú, köszi! Nekem Raffaello likőrhöz kellene (a receptben úgy van, hogy össze kell törni raffaellókat, de én sajnálnám őket :)
2018. jan. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!