Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Pörköltet gázon lehet a...

Pörköltet gázon lehet a legjobban megcsinálni?

Figyelt kérdés

Indukciós tűzhelyem van, de ahogy a nagy könyv írja, hogy egész kevés vizet kell csak mindig rátenni, míg elfő, úgy nekem mindig odaég a pörkölt.

Sertés darált húsból csinálok legtöbbször, mert szeretjük azt, néha csirke húst is teszek bele. De nekem ez csak úgy megy, hogy fogok 1 liter vizet, bedobálom a hozzávalókat, aztán addig főzöm, míg elfogy a víz, aztán kész is van. A hús puha, ízre jó. Akkor miért kell kevés vizet állandóan után töltögetni ?

Ettem már máshol is pörköltet, de az sem volt jobb, vagy rosszabb.


2020. jan. 29. 15:54
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%

Gasztro percek: a pörköltbe vagy 1 liter víz megy, vagy semennyi. Mind tudjuk, hogy NINCS köztes.

:D

2020. jan. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:

Sok recept írja, hogy ha szükséges, akkor öntsük fel még vízzel.

Mondjuk 1 decivel indulunk.

És ha 10-szer szükséges felönteni ?

:D

Na mindegy, nem kételkedem, még ha nem is pörköltet csináltam, ízre jó volt.

Bár a víz mennyiségét befolyásolja, hogy mekkora a lábas alapterülete, na meg az is, hogy ki hogy szereti. Gyerek koromban hígra csinálták és szinte csak a tetején úszkáló paprikás zsírt fölöztem le róla. Azóta változtam, és sűrűbbre hagyom.

2020. jan. 31. 15:05
 33/33 A kérdező kommentje:
Nézem a főzős oldalakat is, ahol fotókat közölnek, lépésről lépésre, ott is az van, hogy az egyik így csinálja, a másik meg úgy. Látom, hogy ellepi a lé a húsokat, akkor abban nem 1 deci víz van.
2020. jan. 31. 15:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!