Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Inkább dobjak ki mindent a...

Inkább dobjak ki mindent a fagyasztóból?

Figyelt kérdés
Szóval már ideje volt kitakaritani a fagyasztot illetve a jeget leszedni róla. Ez a folyamat kb olyan 20-25 percig tartott ami ideig a fagyaszott kaja kint volt azaz szobahomersekleten, amint befejeztem már tettem is vissza mindent. Most ennyi idő alatt kifagyhatott a összes étel vagy még oké vagyok? Mennyi idő kell a fagyasztónak amig vissza fagy? Nincs nagy fagyasztom és mentségemre szóljon hogy fiú vagyok ezért elis követtem pár hibát igy visszagondolva:D nem huztam ki pl és kapartam a jeget nem pedig a forró vizes módszerrel csináltam :( De igazából elég sokmindent visszatettem ami még fagyott állapotban volt ezáltal könnyebben fog visszafagyni, nemigaz? Köszönöm szépen
2020. márc. 7. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
20-25perc alatt nem lesz baja . De azért mi a szobahőmérséklet neked ? Mert nekem 25foknal kezdődik fázós vagyok , van akinek 18-20 akkor nem lesz baja . Képzeld csak el hogy aki falun lakik bevásárol 20-25p meg hazaér. Ha nem 30fokba volt nem lesz baja
2020. márc. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nálam a szobahőmérséklet olyan 22-23 fok körül van:D Én inkább attól tartom hogy most az egész fagyasztó kiolvadt és ugye idő amig visszafagy és az ételek is elkezdenek benne olvadni, vagy nem kell ez miatt tartanom? Próbálom nem nyitogatni de 1-2x kinyitom hogy megnézzem hogy minden fagyott állapotban e van, de eddig úgy néz ki hogy igen
2020. márc. 7. 20:34
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a leolvasztás előtt egy pár nappal teszek be műanyag edényekben vizet. Amit kiveszek a hűtőből, ahhoz hozzápakolom az így kapott jégtéglákat.

Jön a leolvasztás meleg vízzel-gőzzel.

Aztán visszapakolok minden és a jégtéglákat is.

Minél nagyobb fagyott tömeget tudsz visszatenni, annál hamarabb rendeződik a hőmérséklet.

2020. márc. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen visszatettem eleg sok minden fagyasztottat csak most nemtudom hogy nem e fog kiolvadni es ujra visszafagyni:/ vagy egyebkent ha megis tortenne az nagyon nagy problema? Es a kapargatast is maskor hanyagolom csak persze ugy voltam vele hogy semmiseg lekaparni a jeget kozben utanna olvasom hogy az a legrosszabb amit tehetek:D
2020. márc. 7. 20:44
 5/10 A kérdező kommentje:
De koszonom szepen az otletet a vizes talakkal maskor enis igy fogok tenni
2020. márc. 7. 20:44
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már, semmi baja nem lesz 25 perc alatt. Van, hogy egy óra alatt érek vele haza, nem fogom kidobni. Sok óra alatt olvad ki.
2020. márc. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nagy tálba szedem ki a fagyasztóból a cuccost, a fiókokat meg egymásra rakom, tetejére meg ujsagpapírt és az egészet letakarom pléddel. Szóval megpróbálom szigetelni, az egymás mellett/ egymáson lévő nagyobb tömegű fagyott cucc nehezebben melegszik fel. A melyhűtőt kihúzom, a polcokra meg forró vízzel teli tálakat/edényeket teszek, fél óra alatt leolvad az egész. Anyukám a hajszárítót szokta bevetni. Kimosni, szárazra törölni, mehetnek vissza a fiókok, csomagok. Még semmi sem olvadt ki.

Szerintem nálad sem olvadhatott ki, de legközelebb bugyoláld be amit kivettél, úgy szobahőmérsékleten is tovább tartja a hideget!

2020. márc. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
semmi bajuk nem lesz ,ėn foro vízes modszerel csinålom ,ės a rekeszeket is kimosom ,nekem 1 óra is szokott lenni mire ha nem kicsivel több ,adig kint szoktak konyha asztalon lenni ,ha kėsz vagyok vissza pakolom őket ės vissza kapcsolom a fagyaszto rėszt gyorsan vissza fagynak .utána.
2020. márc. 8. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
Én jobban aggódnék amiatt hogy áram alatt volt a hütő, míg te a jeget kaparásztad.
2020. márc. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

PET palackok is tök jók , ha jégtömböket kell csinálni olvasztás előtt.

Nyáron csak ezt használom.

Aztán egyesével veszem ki őket és megiszom a nagy melegben, ahogy egy kicsit felenged.


A kapirgálás, áram alatt levő hűtőnél semmi veszélyt nem jelent elektromos szempontból, mivel a csövekben nincs áram.

Viszont ésszel kell csinálni, mert ha az alu csöveket kilyukasztod, akkor elszökik a gáz és akkor nagy valószínűséggel kidobhatod a hűtőt, mert a javítás vagy lehetetlen lesz, vagy drága.

2020. márc. 9. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!