Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit csináljak a búzadarával,...

Mit csináljak a búzadarával, hogy ne legyen teli apró bogarakkal?

Figyelt kérdés
Ritkán használom, de mindig újat kell vennem, mert ahányszor csinálnék valamit apró bogarak vannak benne. A spejzben tárolom, amúgy semmiben sincs ilyesmi...
2008. nov. 21. 14:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Van a közelében kamilla tea virágzat, vagy filter?

Csak mert nekem abban telepedtek meg ezek a kicsi barna bogarak, és minden másba is átmentek, pl: liszt, zs.morzsa...

Miután kidobtam a kamillavirágzatot, és átmostam mindent, csak úgy tüntek el a bogárkák...

2008. nov. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nincs kamilla a közelében, csak liszt, cukor..., de azokban nincs ilyesmi.
2008. nov. 21. 15:28
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen gondom volt. Most a mélyhűtőben tárolom, és mindig annyit veszek elő, amennyi kell. És így tuti nem megy bele semmiféle élőlény.
2008. nov. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%

Szia.

Ezek a kis bogarak a zsizsik névre hallgatnak, és minden lisztes dologba beköltöznek, a fűszerekbe, a teába, majdnem minden élelmiszerbe. kivétel a sós dolgok... Pl. vegeta...

Néha az élelmiszert "fertőzötten" visszük haza, tele petével, és otthon kikelés után nagyon gyorsan elszaporodnak.

Amikor kikeltek akkor pedig mindent megkajálnak, a szőnyeget is képesek megrágni... Kirágják magukat a műanyag zacskóból is.


Ne tarts otthon sokat semmiből se, inkább vedd meg akkor mikor szükség van rá... pl ne januárban vedd meg a 26zacskó tésztát egész évre, hanem fokozatosan... és ez majdnem mindenre igaz.


Annak a válaszolónak aki a kamillás teával bajlódott... valószínű az volt a fertőző góc, mert a gyártónál fertőződött zsizsikkel... De sajnos nem az a megoldás, hogy mostantól nem tartasz liszt mellett kamillát...

Láttam már bontatlan csiliport mozogni, mert tele volt zsizsikkel....

Tényleg az egyetlen megoldás, ha nem vásárolsz nagy mennyiséget... sajnos a darát nem tudom, hogy adják kisebb csomagolásban, mint egy kiló...

2008. nov. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A kamillás első válaszoló vagyok :)

Nekem is volt régebben zsizsikem, természetesen ismerem azokat a kis gonosz ördögöket.

Sajnos nem egyszer fordult velem elő, hogy a kamilla teából jöttek elő ezek a "másfajta" barna bogarak, és utána fertőzték végig a többi cuccomat.

Mindegy, az utolsó válaszolónak abban teljesen igaza van, hogy kevesebbet, többször!

Kellemes bogárirtást! :)

2008. nov. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Tartsd üvegben! Nálunk is úgy van, és nem bogarasodik be!
2008. nov. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
Tedd bele a búzadarát csomagolással együtt egy nejlonzacsiba, és kösd be. Nekem ez a módszer nagyon jól bevált, évek óta így csinálom.
2008. nov. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%

Na,nekem is belemászott mindenbe.Egy éve jöttek elő a lisztből,múltkor a pirospaprikában találtam.

Mikor hazaviszem a fűszert,pár napra fagyasztóba teszem,majd lezárt befőttes üvegben tárolom.

(A műanyag átlátszó fűszertartót majdnem átrágták!)

2008. nov. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen magos dolgot amikor meg veszem egynapra be teszem a mélyhűtőbe és jól kifagyasztom utánna jól zázó dobozba vagy üvegbe teszem azota nincs semmi féle bogaram.

Füszerpaprikát, darát, mazsolát, diót, mandulát, kokuszreszeléket, babokat, borsot, lencsét sorolhatnám még.....

2008. nov. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Tedd be a mélyhűtőbe, mielőtt bebogarasodik.
2008. nov. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!