Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Nem kelt meg a fank teszta es...

Nem kelt meg a fank teszta es most nem sul at, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sose csinaltam meg fankot, ez volt az elso. Hideg tejbe tettem az elesztot es nem futott fel, de mivel szaraz elesztot hasznaltam ezert nem hittem, h akkora baj lenne belole. Hat a teszta sajnos 1 ora kelesztes utan se kelt meg es nekialltam igy kisutni. Mar a fel tesztat a kukaba dobtam, mert a kulseje nagyon konnyen megbarnul meg a legalacsonyabb fokozaton is, de a belseje teljesen! nyers marad. Ha szenne egetem a kulsejet akkor talan nem marad nyers a belseje. Probaltam mar papirvekonyra is nyujtani, de akkor meg hiaba sul meg, nem lesz jo. Mit tegyek? Van meg itthon alapanyag, tudok meg "javitani" a tesztan.
2020. ápr. 26. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
hagyd kelni!
2020. ápr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha fel kell futtatni akkor futtasd fel az élesztőt, mert csak vályogot sütsz.

Ráadásul a porélesztő az külön tudomány, kikell kisérletezni .

És langyos tejbe az élesztőt!!!

2020. ápr. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez mar kuka. Az elesztot fel kel futtatni, langyos/meleg tejben.
2020. ápr. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A porélesztőhöz én langyos tejet használtam volna, mert valaminek be kell indítani a kelési folyamatot.

Csináld újra.

2020. ápr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Noblesse Oblige ***** válasza:
48%

Szaggasd ki a fánkokat, tedd tepsire, kend le olajjal.

Először tedd be 50 fokra fél órára. Ha látod, hogy elkezdett megkelni, akkor mehet 180 fokra a sütő és kb. 15 perc alatt kész a sütőbe sült fánk :)

2020. ápr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszi! Az lesz belole. Ugyanis ujra megcsinaltam a tesztat ezuttal felfuttatott elesztovel es ugyan ugy nem kelt meg. Az olaj kilobe, marad a sutes. Koszi;)
2020. ápr. 26. 16:34
 7/8 Noblesse Oblige ***** válasza:
Nem lehet, hogy rossz az élesztő?
2020. ápr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerintem nem, mert a langos megkelt vele. :D szoval nem tudom mi lehet a hiba.
2020. ápr. 26. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!