Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Fokhagymàt szoktatok savanyíta...

Fokhagymàt szoktatok savanyítani? Valami ötlet?

Figyelt kérdés
Nem eltenni akarom hanem pár napon belül megenni. Mit tegyek rà és milyen arànyban hogy finom legyen?
2020. júl. 18. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
2020. júl. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Az 1-es által felrakott link tökéletes!

Mi anno az ecetes uborka mellé dugdostunk az üvegbe pár szem fokhagyma girizdet, 1-2 szelet tormát, egyebeket, télen az uborkával együtt megettük azt is.

2020. júl. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Megcsinàltam. Kapor helyett én tàrkonyt tettem, nekem az jobban megy az ecethez, de nem olyan lett amire szàmítottam. Màsodik napja àll, ma megkóstoltam de nekem ez nagyon erős. Màrmint maga a fokhagyma. A gyömbért is alig tudom megenni egyébként.

A bolti viszont nem volt erős amit màskor ettem. Erre valami ötlet??

2020. júl. 20. 21:37
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne két napig hagyd állni, hanem hetekig!

A bolti hónapokig áll, csak a polcokon-raktárakban...

2020. júl. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen de mivel ebbe nincs tartósító nem biztos hogy kifogja bírni hetekig
2020. júl. 20. 21:48
 6/9 anonim ***** válasza:

hűtőben tuti eláll több hétig.

Kell idő ahhoz, hogy az ecetes lé "feloldja" a fokhagyma kénes erős anyagait...

2020. júl. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A fokhagyma fajtájától is függ.

Ha kínaival csinálod, az gyengébb.Onnan ismered meg, hogy ki van vágva a gyökere. Egyébként, ha ketté vágod, hamarabb érsz el eredményt.

2020. júl. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én egyszer fúszeres fehérborban tettem el. Finom volt, most eszembe jutott, majd megint csinálok télre.
2020. júl. 23. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Meg az uborka is még ezután fogja magát megszívni az ízekkel... hagyd még őket dolgozni
2020. júl. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!