Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Jénai tálban hogyan kell sütni?

Jénai tálban hogyan kell sütni?

Figyelt kérdés
Nem előmelegített sütőbe berakom a kajával együtt, és miután megsült, csak akkor veszem ki, ha már kihűlt valamennyire? A sütőt szabad közben nyitogatni, hogy megnézem, megvan-e?

2020. szept. 8. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Hideg sütőbe teszed, és a hőfokot csak lassan, fokozatosan emeld, ne hirtelen kapjon a tál nagy hőfokot. Lehet közben benézni, úgysem hűtöd le totál...

Amikor kész, kiveheted, de vigyázni kell, hova teszed!!!

Én akkorra előveszem a húsvágó deszkát, arra kb. 5-6 cm vastag konyharuhát!! szoktam tenni, és a forró jénait arra helyezem.


Ha más egyéb helyre, pl. a tűzhely hideg lapjára, vagy a szokásos lábas alá való fém rácsra, akármi hidegre teszed, szét csattan a jénaid!!

2020. szept. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 grafno ***** válasza:
38%

Lehet egy szakácskönyv kezdoknek javasolt.

Mint mindent akkor veszünk ki a sutobol amikor elkészült. En a gugelhopfot szoktam megvarni mert melegen torik a teszta. Miert ne lenne szabad nyitogatni? Azok nem nyitogatjak akik tudnak fozni es tudjak hogy mennyi ido kell egy kajanak. De a rutinos is belenez a vegen,hogy mennyire puha a cuccos.

2020. szept. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem a táltól függ, hogy szabad-e a sütőt nyitogatni, hanem a készülő ételtípustól!


Pl. piskótánál, felfújtnál nem ajánlott. De azt nem is szoktuk jénaiban sütni. :)

2020. szept. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én hideg sütőbe rakom a jénait. Sülés közben be szoktam nyitogatni, hogy jó-e már, ennyitől nem lesz baja az edénynek. Ha elkészült, kikapcsolom a sütőt, és kinyitom az ajtaját, így a nem kell fészket építeni a jénainak a pulton, de nem is tart 18 óráig amíg kíhűl.
2020. szept. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Amire még vigyázni kell a jénai tálnál: ha esetleg olyasmit sütsz benne, amihez időnként vizet kell adni, akkor a víz mindig jó meleg legyen, különben elreped a tál.
2020. szept. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!