Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy jöttek rá anno, hogy a...

Hogy jöttek rá anno, hogy a tojás fehérjét fel lehet verni habbá?

Figyelt kérdés
Illetve, hogy süteményeket hogy lehet sütni?
2020. okt. 8. 22:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Unatkozó emberek voltak és torkos gazdagok.
2020. okt. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%
Te meg csak itt tartasz? :) …. hekas mar megyunk a Marsra!
2020. okt. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
:D tényleg érdekel
2020. okt. 8. 22:50
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Mert a panírozás??:) Hogy jött pont az a 3 dolog egymás után? Véletlenül bele ejtették a húst vagy hogy? Rengeteg ilyet lehetne kérdezni.:)
2020. okt. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
Én úgy tudom a panírozott étel Velencei ötlet. Mert aranyszínű.
2020. okt. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Lehet, hogy a sündisznó belesett egy tál tojásfehérjébe, és addig kapálódzott, míg a végén elég kemény nem lett a hab, és ki nem tudott mászni.

És utána elmondta mindenkinek...

De valóban nem sokat lehet tudni erről, hogy hogyan jöttek rá, mert a legtöbb ezzel a kérdéssel foglalkozó oldal csak annyit tud írni, hogy már a görögök is ismerték az édesség készítésének titkait,

meg egyes édességeket a véletlennek lehet köszönni.

Itt van két link, és nem hiszem, hogy a konkrét kérdésedre ezekből választ kapsz.:

[link]


[link]

2020. okt. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem arra jöttek rá, hogy a cukor stabilizálja a habot, ezért elkezdték hozzáadni a felvert fehérjéhez. Gondolom az már rég ismert volt, hogy ha verni kezdik a fehérjét, akkor habzani kezd.
2020. okt. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%
Engem az érdekel, hogy mit keresett az az ember, aki felfedezte, hogy a tehéntej emberi fogyasztásra alkalmas :D
2020. okt. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
8 Mondjuk ehhez sok ész nem kell, más állatok tejét is lehetne inni. Sőt, más állatfajok is isszák más állatfajok tejét, amennyiben van rá lehetőségük. Nyilván volt valami éhes ember, aki kipróbálta, aztán mikor nem lett tőle baja, akkor itta a többi is.
2020. okt. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%
Mert látták, hogy a természetben az állatok kicsinyei attól nőnek, hogy szopnak! Ha azoknak jó a tej, akkor miért is ne kóstolnák meg ők is! Nem kellett hozzá nagy ész, csak egy kis megfigyelés.
2020. okt. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!