Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mire lehet felhasználni a...

Mire lehet felhasználni a ringlószilvát?

Figyelt kérdés
A fa tele van vele. Mire jó? Hogyan lehetne kihasználni azt a rengeteg gyümölcsöt ami már évről évre csak lerohad a fáról
2010. aug. 13. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Lekvárt főzni belőle,esetleg szilváslepénynek is jó,én befőttet is szoktam késziteni és szörpöt is főzni belőle..
2010. aug. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia! ecetes szilvának is elteheted télire, nagyon finom savanyúság, főleg sültek mellé. a keményebbek jók savanyúnak eltenni.

üdv.

2010. aug. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
mondjuk leszeded, felvágod, megszórod fahéjjal és elmajszolod :D nálunk több mint 10 kilo elfogyott így :D itt is állandó probléma a (hála istennek!) rengeteg termett zöldség/gyümölcs időbeni elfogyasztása/felhasználása. pince fullon befőttel/lekvárral. fél család fogyózik szóval kevés süti fogy. úgyhogy már kb 1,5 hónapja 90 napos diéta "gyümölcsnapja" van nálunk :D
2010. aug. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mosd meg, magozd ki, és fagyaszd le kb 60 dkg-os adagokba. Ez a mennyiség pont elég egy bögrés süti tetejére.Télen mintha lelted volna.Jó kompótnak is télen is.Nem kell félni, hogy a befőtt nem áll el.Igy rakom el a meggyet, szilvát is.
2010. aug. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a nővérem egyik barátnője egyszer főzött belőle lekvárt. én nemtudom, hogy hogy volt türelme a magozás mellett még a héját is leszedegetni, de hogy életemben nem ettem még olyan finom lekvárt, mint az, az biztos.
2010. aug. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!