Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » 2021-ben mennyibe kerül egy...

2021-ben mennyibe kerül egy havi étkezés 2 főre?

Figyelt kérdés

Jelenleg nincs tapasztalatom és szeretnék kalkulálni, hogy mennyiből tudnánk megoldani, hogy rezsi+hitel majd rendesen fizetve legyen és félretenni is tudjunk egy kevés pénzt.


50.000 elég lehet egészségesen, ha minden nap főzök?

Otthon ebédelnénk meleg ételt, vacsorára általában hideget eszünk.

Én kicsit kevesebbet eszem az átlagosnál, a párom átlagosan.


Ti mennyiből oldjátok meg?

Vannak tippjeitek?


előre is köszönöm



2021. febr. 26. 19:42
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

Bocsi, most láttam, hogy van friss ugyanilyen kérdés is. Eddig azt nem vettem észre, csak 2013-as, 2017-es kérdéseket, de azóta már jóval drágábbak az árak.


Ennek ellenére szívesen olvasom a válaszaitokat.

2021. febr. 26. 19:44
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Én egyedül élek de hasonló gondokkal. Kb. 30.000 a havi étkezésem, magamnak főzők és napi 5 étkezés belefér, 3 fő étkezés és 2 gyümölcs.
2021. febr. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Azta! Gratulálok! Nagyon ügyesen csinálod!

Milyen időközönként szoktál vásárolni? Piacra is? És előre megírod a heti menüt?

2021. febr. 26. 19:57
 4/26 anonim ***** válasza:
30%

Tehat 2000/2fo/nap...megoldhato, de nem egeszsegesen!

Sajnos ez az igazsag. Inkabb mashol kene megszoritani a penzt, nem a kajan! Vagy tobbet kell keresni, jobb munka, masodallas, alkalmi munkak stb.

Vagy elfogadjatok, hogy csak krumplis teszta es parizsis zsomle lesz a menu.

2021. febr. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Általában egy hétre vásárlok de spontán. Lesem az akciókat mikor-hol-mi az olcsóbb. Amit lehet zöldségét zsákosan veszek mikor akciós, rizst is, de ez nem mindenhol elérhető. Húst is ha olcsó több kilót veszek és lefagyasztom, Tésztát magamnak csinálom. Nem szoktam menüt írni de kb. kéthetente variálok a szokásos ételek során. Többnyire gyorsan elkészíthető ételeket főzők, többféle levest, pörkölteket, főzelékeket,sülteket és hozzá köreteket. Desszertet is szoktam sütni általában bögrés süteményt amibe néha belekerülnek gyümölcsök, túró, mák vagy kakaó. Nem tettem hozzá de van kertem is ahol megtermelek pár zöldséget és gyümölcsöt, de ezek nem tartanak ki egész évre csak időszakosan segítenek. Valamint tavasztól őszig szoktam járni gombászni ez is sokat segít. Néha a gombákat sikerül becserélnem szomszédokkal halra, csirkére vagy nyúlhúsra. Nagyjából igy sikerül.
2021. febr. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
36%

Sztem kb a duplája, ha néha belecsuszik egy péntek esti pizza, nem tudsz mindent megvenni akcióban stb.

Nekünk elmegy rá havi 100 simán úgy, H törekszünk az egészséges kajalasra.

2021. febr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem az 50 nagyon kevés. Kevesebb, mint egy ezres naponta fejenként. Úgy másfél-kétszer ennyi lenne optimális. De persze éhen ebből se halltok.
2021. febr. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
85%
Én is azt gondoltam hogy nem lehet napi ezerből kijönni, amig munkanélküli nem lettem. Akkor megtanultam és simán működik, persze lehet fokozni többet is költeni de ha ennyi van ezt kell beosztani. Több napra fözök nagy adagokat amiket szétosztok kisebb adagokra. Tápláló, egészséges ételeket lehet összerakni. Nem szoktam gyors kajákat enni, de ha úgy érzem készítek magamnak, akár sütök pizzát is. Olcsóbb és egészségesebb mint ha rendelném és ez igaz egy hamburgerre vagy egy gyrosra is.
2021. febr. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
17%
Ja és azt tegyük hozzá, hogy a mindennapos főzés munka mellett a való életben nem biztos, hogy menni fog (mármint biztosan lesz olyan, hogy hopp vmit kapjunk be inkább, mert úton vagyunk stb..) egy olyan kajalas magában vagy egy 5os.
2021. febr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
24%
Nekunk 100 ezerre jon ki havonta. Nem keves penz, de nem a kajan sporolunk. Szerencsere futja is ra.
2021. febr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!